Творчі зустрічі над Россю

Нещодавно в старовинному Богуславі, що на Київщині, відбувся Всеукраїнський молодіжний історико-етнографічний форум «Богуслав – 2016». Його учасниками традиційно стали студенти – музиканти КНУКіМ.

В рамках Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної спадщини, щорічно у місті Богуславі відбувається Всеукраїнський молодіжний історико-етнографічний форум «Богуслав», в рамках якого проходить фестиваль. Мета заходу - патріотичне виховання дітей та молоді на засадах українських національних традицій, збереження фольклору, звичаїв і обрядів; розвиток почуття гордості за свій народ, Батьківщину, підвищення морального та духовного рівня молоді, виховання любові до рідного краю, єднання України, збереження історичних та культурно-мистецьких надбань.

Історико-етнографічні мистецькі заходи форуму відбулися на історичних майданчиках, в музеях та учбових закладах міста і району, в районному Будинку культури. Усі заходи фестивалю проводилися безоплатно для творчо обдарованої, але соціально незахищеної молоді, яка прибула у старовниий Богуслав з різних куточків нашої держави; а також – що немаловажно – безоплатно для відвідувачів.

Творчий звіт учасників Всеукраїнського молодіжного історико-етнографічного форуму «Богуслав – 2016» відбувся в районному Будинку культури. А перед цим була урочиста зустріч учасників і організаторів фестивалю з представниками місцевої влади та населенням міста біля історичного пам'ятника Ярославу Мудрому – засновнику Богуслава, а також урочиста хода всіх учасників, організаторів форуму і представників місцевої влади та молоді Богуслава до історичних місць – пам'ятник Тарасу Шевченку, Аліпію Галику, Самійлу Самусю, покладання квітів, тематичні творчі виступи.

Протягом фестивальних дня відбулися інформаційно-освітні творчі зустрічі учасників форуму із студентами Богуслава у Державному професійно-технічному навчальному закладі «Богуславське вище професійне училище сфери послуг» і Богуславському гуманітарному коледжі ім. І.С. Нечуя-Левицького, а також із старшокласниками Богуславської спеціалізованої школи №1.

Активну участь в роботі тематичного фестивального концертного майданчику «Творча зустріч над Россю», де проводились майстер-класи з вокалу, музики, хореографії, режисури, взяли два творчі колективи факультету музичного мистецтва КНУКіМ: фольклорний квартет «Коралі» у складі студенток ІІ-го, ІІІ-го і ІУ-го курсів кафедри народнопісенного та хорового мистецтва Анастасії Сорочан, Анни Бороденко, Анастасії Маринич і Ольги Тюніної; і тріо бандуристок «Злагода» кафедри бандури та фольклору у складі студенток ІІ – ІУ-го курсів Світлани Євган, Наїни Дорошенко і Світлани Лагоди.

Окрім участі у музичній складовій форуму, кнукімівські музиканти із задоволенням взяли участь у Всеукраїнському історичному семінарі з практичними заняттями на тему: «Популяризація традицій українського народу серед молоді. Вишивка, ткацтво» у цеху ручного ткацтва Богуславського районного Будинку культури. А також відвідали тематичні історичні заходи біля пам'ятника Марусі Богуславки і в історико-краєзнавчому музеї м. Богуслав.

Старовинне місто захопило кнукімівців своєю історією і неповторними краєвидами! «Корали» і «Злагода» вдячні організаторам форуму за запрошення і сподіваються на нові зустрічі із вдячною публікою Богуславщини.