Бачити і чути рідне!

З нагоди 75-ої річниці з дня народження видатного українського актора, режисера, сценариста, великого патріота України Івана Миколайчука і в рамках ознайомчої і навчальної практики на факультеті музичного мистецтва КНУКіМ відбулася творча зустріч з Народною артисткою України, солісткою славетного тріо «Золоті ключі» Валентиною Ковальською.

Побувавши на Буковині – батьківщині Майстра, відгомонівши в Національному музеї архітектури та побуту України у с. Пирогово, мандрівний «Миколайчук-фест» на чолі із пані Валентиною Ковальською опинився у стінах КНУКіМ.

Студенти – музиканти почули розповідь про те, як створювався шедевр світового кіно – фільм режисера Б. Івченка «Пропала грамота» за мотивами ранніх творів М. Гоголя, головну роль в якому зіграв Іван Миколайчук, і де однією із дійових осіб була українська пісня у виконанні тріо «Золоті ключи» у тодішньому зірковому складі – Ніна Матвієнко, Марія Миколайчук і Валентина Ковальська.

Від пані Валентини Ковальської дізналися практиканти надзвичайно цікаві факти з життя та творчості митця. А також познайомилися із проектом «Народна філармонія», що протягом кількох років дає концерти і підтримує дух українських воїнів в зоні АТО; саме «Народна філармонія» стала ініціатором проведення в Україні низки заходів циклу «Миколайчук-фест», до яких тепер долучилися і кнукумівці – музиканти.

Отже окрім розповідей про творчість Івана Миколайчука і перегляду уривків із фільмів за його участю студенти побачили також сучасні сюжети, створені оператором Дмитром Глухеньким, про заходи «Миколайчук-фест», що відбулися на Сході України; а також  почули улюблені пісні Івана Миколайчука у виконанні організатора і натхненниці фестивалю – пані Валентини Ковальської і спеціальних гостей - заслуженої артистки України Руслани Лоцман і лауреата Міжнародних конкурсів, солістки Національної філармонії України Тетяни Школьної.

Надзвичайно пізнавальною і творчою вийшла ця зустріч! «Бачити і чути рідне!» - таким був девіз творчого спілкування, на «Миколайчук-фесті» студенти – музиканти КНУКіМ вкотре засвідчили унікальність української народної культури, народної пісенності і традицій!