Фахова музична практика

Музикант, як визначає нам Вікіпедія, це людина, яка займається музикою професійно. У формуванні і вдосконаленні вже напрацьованих професійних вмінь і навичок знакову роль для студента - музиканта відіграє фахова практика! Перша частина її для КНУКіМівців – музик вже добігає кінця, що ж запам’яталося студентам – музикантам КНУКіМ, що вразило, що захопило?

Активною і навіть суперактивною була практика без виключення на усіх кафедрах і в усіх творчих колективах ФММ КНУКіМ. Програмою практики для студентів – музикантів були заплановані відвідування репетицій у професійних творчих колективах столиці України, як, наприклад, Національна заслужена академічна капела України «Думка» (художній керівник – знана постать в сучасній українській музиці, Герой України, Народний артист України, Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка Євген Савчук).  А також – Київський муніципальний камерний хор «Київ» (керівник – заслужений діяч мистецтв України, Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка Микола Гобдич. Повірте, у таких майстрів є чому повчитися, спостерігаючи за репетиційним процесом.

Київський симфонічний оркестр і хор разом із Національною академічною капелою «Думка» виконали нещодавно найвидатніший шедевр Й. С. Баха «Меса сі мінор». Ця світова прем’єра відбулася також за участі студентів двох кафедр ФММ КНУКіМ – кафедри академічного хорового мистецтва  і кафедри народнопісенного та хорового мистецтва. Правда, участь наших студентів була поки що суто спостерігальною, але бути глядачем в залі під час прем’єри – це вже практичний досвід, можливість оцінювати, аналізувати, відточувати майстерність!

В рамках виробничої практики студенти кафедри академічного хорового мистецтва неодноразово відвідали репетицію Української дитячої школи мистецтв м. Українка (Обухівський р-н Київської області). Студенти – фольклористи активно долучилися до роботи фольклорних колективів Києва і області: цікавими і, безперечно, фаховими стали для них такі бази практики, як: фольклорний ансамбль «Калинонька» Немішаєвської ЗОШ №1 Бородянського р-ну Київської області (керівники Таїсія і Олексій Різники), Зразковий театр пісні «Ладоньки» Центру позашкільної освіти Києво-Святошинського району м Києва (керівник – кандидат педагогічних наук доцент Світлана Садовенко), фольклорний ансамбль «Дитяча світлиця» аутлет-містечка «Мануфактура», що по Обухівському шосе, і фольклорно-етнографічна студія БК с. Гвоздів Васильківського р-ну Київської області (керівник обох Олена Видрич). Інші бази практики можна побачити на світлинах – їх ще багато, і робота в них різноманітна. Головне, студенти – фольклористи КНУКіМ, працюючи тут із дітками, стверджуються у виборі своєї професії, дехто вже навіть місце роботи знайшов!

Для бандуристів КНУКіМ цікавою базою практики стала Стрітівський вища педагогічна школа кобзарського мистецтва, що в Київській області, – тут є можливість і поспостерігати за індивідуальними заняттями з початківцями – бандуристами, і навіть з учнівською капелою бандуристів порепетирувати.  А ще під час практики у студентів – бандуристів випала нагода поспілкуватися із Президентом КНУКіМ неперевершеним Михайлом Михайловичем Поплавським.

Студенти – хоровики також долучаються до репетиційних процесів в аматорських і самодіяльних колективах: наших практикантів сердечно зустрічали на репетиціях відомого київського хору «Гомін» (керівник Юлія Крупа), в Заслуженому ансамблі пісні і танцю «Дарничанка» (керівник – заслужений працівник культури України Петро Андрійчук) та інших колективах.

КНУКіМівські інструменталісти в рамках практики взяли участь у «ПАП-джаз-фест» у м. Ужгороді, дали концерти в Закарпатській філармонії, відвідали надзвичайно цікавий концерт – конкурс з циклу «Джаз-коло» в малій залі Національного Палацу мистецтв «Україна», в якому змагалися майстри перкусії, і наші студенти також спробували свої сили в цих мистецьких перегонах. А студент – третьокурсник Андрій Кришук, наприклад, проходить практику у Національному духовому оркестрі України, і вже в складі колективу взяв участь у концерті в Національній філармонії України.

Участь в творчий діяльності фахового колективу – це невід’ємна складова практичної підготовки студентів – музикантів КНУКіМ. За першу частину практики було дано багато концертів, в яких студенти мали змогу продемонструвати свої таланти, колективний творчий настрій, безмежне бажання займатися музикою. Наприклад, академічний хор «ANIMA» КНУКіМ (художній керівник – заслужена артистка України Наталія Кречко) взяв участь в запису диску академічної музики українських композиторів на запрошення Національного Будинку звукозапису, а український народний хор імені Станіслава Павлюченка (художній керівник – кандидат мистецтвознавства Олена Скопцова) став перлиною авторського вечора композитора Ірини Кириліної в Національній філармонії України, а також дав концерт в підтримку воїнів АТО в Київському міському будинку вчителя.

Фольклористи КНУКіМ також в цей період активно концертували: фольклорний ансамбль «Многая лєта» і його керівник Ганна Коропніченко взяли участь у музичному фестивалі в Італії, а фольклорний ансамбль «Кралиця» (керівник – заслужений працівник культури України Іван Сінельніков) порадував нас зйомками у новорічному випуску «Фольк-мьюзику» на Першому Національному і концертом в Будинку вчителя. Дехто із студентів вже встиг і свої власні творчі сили випробувати на практиці: Тимофій Музичук – п’ятикурсник – фольклористи взяв участь в концерті для команди найбільшого військового корабля України «Гетьман Сагайдачний», а Євген Пихтін (3-й курс) активно попрацював у студії над записом власного фольклорного диску.

Це тільки початок нашої розповіді про навчальну і виробничу практику на ФММ КНУКіМ. Далі буде! І буде ще цікавіше!

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: 5292485@rambler.ru