Щедрик100challenge

В листопаді цього року розпочав свою навколосвітню подорож флешмоб «Щедрик100challenge», ініціаторами якого виступили вінничани – земляки автора обробки видатної всесвітньовідомої колядки.  Усіх українців та решту світу запросили взяти участь у флеш-мобі з нагоди 100-річного ювілею першого публічного виконання всесвітньовідомої обробки М.Д. Леонтовича народної пісні «Щедрик», котра стала відомою по всій планеті як «Carol of The Bells».

Суть флешмобу полягає у створенні у інтернет-мережі своєрідної галереї виконання «Щедрика» різними людьми в Україні та за її межами. Участь у флешмобі можуть взяти як професійні музичні колективи, так і звичайні вінничани. Для участі потрібно: записати на відео власне виконання «Щедрика»: хорове або індивідуальне; розмістити його на каналі YouTube та у соціальних мережах; позначити хештегом #Щедрик100challenge; кинути виклик як мінімум трьом колективам або виконавцям.

Ініціатор та автор ідеї такого флешмобу – Назарій Давидовський, священник, викладач кафедри теорії та методики музичного виховання Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу (ВГПК), художній керівник  народної жіночої хорової капели ВГПК «Соломія» і – недавній випускники кафедри академічного хорового мистецтва КНУКіМ!

Відомо, що уперше «Щедрика» виконав хор Київського університету (у хорі зокрема були і вінничани) 1916 року, коли Леонтович працював у Києві. Позаяк точна дата першого публічного виконання «Щедрика» обробки М.Д.Леонтовича не відома, то і часові рамки флешмобу є «розширеними» – взяти участь у ньому можна до 15 лютого. Після цього організатори флеш-мобу хочуть зібрати усі вдалі варіанти виконання «Щедрика» у рамках акції та продемонструвати їх в офлайні.

Організатори флешмобу вже розмістили на каналі YouTube відео власного виконання «Щедрика», і, виконуючи умови флешмобу, кинули виклик своїм колегам-співакам. Своє виконання «Щедрика» вже зняли на відео Народний артист України співак Павло Зібров (який, до слова, родом із Немирівського району Віницької області), хор Марії Магдалини у Мадриді, київський вокальний секстет «Man Sound», київський камерний хор «Пектораль» та багато інших виконавців і колективів не тільки з України, але й з багатьох країн світу.

Від камерного хору «Пектораль» естафету прийняв академічний хор «ANIMA» Київського Національного університету культури і мистецтв – разом із своїм керівником – заслуженою артисткою України професором Наталією Кречко колектив записав і розмістив в Інтернеті свою версію виконання всесвітньовідомої колядки і запропонував долучитися до флешмобу кілька українських творчих колективів, зокрема – народних хор імені Станіслава Павлюченка КНУКіМ під керівництвом кандидата мистецтвознавства професора Олени Скопцової.  Отож, дивимося і слухаймо «Щедрик»  у виконанні хору «ANIMA», долучаємося до всесвітнього вшанування української колядки і пишаємося, що ми є кнукімівцями і українцями!