Зустрічі в Етносвітлиці

З вересня 2016-го року розпочав свою діяльність мистецько-освітянський проект «ЕТНОСВІТЛИЦЯ», авторами якого є фольклористи КНУКіМ, а куратором – кандидат історичних наук доцент Валентина Сінельнікова.

Кожного четвертого вівторка протягом 2016 – 2017 навчального року ми запрошуємо усіх, кому небайдужа доля української культури, традицій, звичаїв, хто любить українські народні пісні і танці, хто прагне зберігати і відтворювати звичаї і обрядову культуру українського народу, в Київський міський Будинок вчителя – «Етносвітлиця» радо зустрічає усіх!

Перші три зустрічі в «Етносвітлиці» були тематичними: у вересні ми презентували проект і слухали народні пісні у виконанні кнукімівських фольклорних ансамблів «Кралиця» і «Многая лєта» (керівники – заслужений працівник культури України Іван Сінельніков і Ганна Коропніченко). У жовтні зустріч в «Етносвітлиці» була присвячена традиційній інструментальній традицій українського народу – свою колекцію автентичних інструментів презентувала професор КНУКіМ, відомий український етноорганолог, заслужена артистка України Раїса Гусак. В листопаді ми  разом із «Школою традиційного танцю «Божичі» і Іллею Фетисовим опановували автентичну танцювальну культуру різних регіонів України.

Зустріч у грудні, що відбулася зовсім нещодавно, співпала із початком новорічно-різдвяних свят, отже саме цій тематиці було присвячене творче спілкування в «Етносвітлиці». Літературно-музична композиція «Календарні зимові свята українського народу» була яскраво представлена запрошеними гостями – із мистецькою місією і на особисте запрошення професора Івана Сінельнікова на зустріч із киянами завітав фольклорний ансамбль «Джерело» Рівненського державного гуманітарного університету і його керівник – доцент РДГУ, унікальна етноспівачка і майстриня – вишивальниця Раїса Цапун.

Неповторні поліські і волинські колядки, щедрівки, новорічно-різдвяні віншування у виконанні джерелян супроводжувалися коментарями і розповідями п. Раїси про середовище побутування унікальних фольклорних артефактів, про експедиції, під час яких записувалися народні твори, про безмежне філософське наповнення і змістовність новорічно-різдвяних жанрів українського народу. Зустріч була дуже душевною і родинною, студенти – фольклористи КНУКіМ, звичайно, скористалися  можливістю поспілкуватися із друзями – рівненчанами і повчитися регіональній манері поліського співу. Надзвичайно зворушливим був фінал зустрічі, коли в єдиному бажанні об’єдналися і глядачі, і співаки – це було спільне виконання загальновідомої колядки «Добрий вечір тобі, пане господарю» - яскраве і святкове  закінчення роботи «Етносвітлиці» у 2016-му році і зустріч нового сезону – 2017!

Наступна «Етносвітлиця» радо чекає на усіх 24-го січня вже нового – 2017-го року, буде вона не менш цікавою і змістовною. Зберігаємо разом українські традиції і культуру!