Майстер-клас від зіркових випускників

26 січня в рамках ознайомчої, навчальної і виробничої практики на факультеті музичного мистецтва відбувся НАДЗВИЧАЙНИЙ креативний фольклорний МАЙСТЕР-КЛАС.

На запрошення професора Івана Григоровича Сінельнікова із студентами - музикантами спілкувалися ЗІРКОВІ ВИПУСКНИКИ нашого факультету - музикант - віртуоз МИКОЛА ТОТОВИЦЬКИЙ і фольклорист - етнограф ІГОР ПЕРЕВЕРТНЮК.

Такі зустрічі є надзвичайно важливими для сьогоднішніх студентів: спілкуючись із справжніми майстрами своєї справи, які зовсім нещодавно, як і сучасні кнукімівці, були студентами КНУКіМ і змогли вдало професійно реалізуватися у мистецькому житті, дають можливість майбутнім музикантам утвердитися у своїх силах, зрозуміти, що наполеглива праця і бажання вчитися новому є запорукою професійного успіху! А також зрозуміти, що мистецька реалізація може бути найрізноманітнішою, і в цьому освіта, отримана на факультеті музичного мистецтва КНУКіМ, є вкрай необхідним і важливим підґрунтям і гарним стартовим майданчиком для мистецьких пошуків і набуття сценічного професійного досвіду!

Микола Платонович Тотовицький – справжній віртуоз своєї справи! Він грав на гармошці, на флейті Пана, співав сам і в дуеті з Іваном Григоровичем, розповідав про народні інструменти, про мистецьке життя і навчання у фольклорному ансамблі «Кралиця». А Ігор Перевертнюк, також колишній краличанин, не зважаючи на ще молодий вік, сьогодні є вже відомим етнографом, знаним в Україні фахівцем із автентичного костюму, представником так званої «нової хвилі» практиків – фольклористів, що має одну з найбільших власних колекцій автентичного одягу з різних куточків України.

Одягнувши дівчат із фольклорного ансамблю "Кралиця" в автентичні костюми із власної колекції, Ігор продемонстрував, яка різноманітна і надзвичайно цікава культура в українського народу! Подивіться на фотографії – які ж наші кнукімівські дівчата красиві і надзвичайно вродливі у цих гуцульському (Катя Канонишена), поліському (Настя Нечаєва) і слобожанському (Софія Рубан) строях! І знову пересвідчуєшся, якою барвистою є наша українська культура, якою неодноманітною вона є!!!

Усі учасники майстер-класу щиро вдячні організаторам за такі практичні зустрічі, що дають змогу повірити в свої сили, зрозуміти шлях, яким потрібно йти у професійній реалізації, доторкнутися до історії українського народу, відчути себе частинкою великої української родини!!!

(Інші світлини з цього та інших майстер-класів на ФММ можете подивитися в соцмережі «ВКонтакті» за посиланням: #КНУКіМ#практика#ФММ).