Майстер-клас від видатного композитора

На факультеті музичного мистецтва триває марафон січневих мистецьких майстер-класів! 27 січня в стінах Київського Національного Університету Культури і Мистецтв відбулася творча зустріч студентів з українським композитором, педагогом, громадською діячкою, Заслуженою діячкою мистецтв УРСР (1982), Народною артисткою України (1995), Лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка (1989), Кавалером орденів святого Володимира ІІІ ступеня (1998) і Княгині Ольги (1999), Лауреатом мистецької премії «Київ» ім. Артемія Веделя (2003), членом-кореспондентом Академії мистецтв НАН України (2009) - Лесею Василівною Дичко.

На прохання організатора зустрічі – завідувача кафедри академічного хорового мистецтва заслуженої артистки України професора Наталії Кречко – Леся Василівна залюбки погодилася зустрітися та поспілкуватися зі студентами, адже вважає, що студенти – це механізм нашої держави, гордість та опора. Розпочала вона свою розповідь з того, як вона опинилася в світі музики, хто привив їй любов до мистецтва та хто навчив її бути професіоналом. Під час розмови Леся Василівна не раз зверталася до творчості відомих українських композиторів, а саме до творчості композиторів, які писали хорову музику.

Також студенти мали змогу прослухати твори Лесі Дичко у виконанні різних українських хорових колективів, а саме: «Урочисту літургію», камерну кантату «Пори року», кантату «Червона калина» на слова старовинні українські текстита безліч іншого матеріалу, з яким Леся Василівна завітала до нашого університету. Шанована гостя розповіла також про розвиток модернової музики в Україні на прикладі своїх творів та творів багатьох інших сучасних композиторів нашої країни.

На останок п. Леся подякувала завідувачці кафедри академічного хорового мистецтва, заслуженій артистці України, професору – Наталі Михайлівні Кречко за таку чудову можливість поспілкуватися з молодим поколінням та поділитися з ними творчістю сучасних композиторів України, і запевнила, що це не остання наша зустріч. В свою чергу Наталя Кречко від імені студентів та від імені університету подякувала Лесі Василівни за прекрасну зустріч. Більше фото з майстер-класу дивіться за посиланням: Фото : https://vk.com/album-15849674_240428923