Факультет музичного мистецтва

      ​​

Майстер-клас гри на саксофоні

Низку січневих мистецьких майстер-класів на факультеті музичного мистецтва продовжила зустріч із легендарним київським саксофоністом, чарівна гра якого є окрасою і окремою дійовою особою художнього фільму «Стиляги» режисера В. Тодоровського, ІГОРЕМ ЧЕРНОВИМ.

Майстер-клас гри на саксофоні і кларнеті старшого викладача кафедри інструментального мистецтва Ігоря Чернова відбувся за участі піаніста Володимира Цапа і зібрав чималу студентську аудиторію.

Саксофон – досить «молодий» інструмент. Винайдений він був у 1842 р. бельгійським музичним майстром Адольфом Саксом. Взявши за основу кларнет, Сакс замінив дерев’яний корпус на металевий, трохи змінив пристрій мундштука, зробив інструмент, що розширюється донизу, і забезпечив його більш зручною флейтовою і гобойною аплікатурою.

Новий інструмент відразу зацікавив представників військових духових оркестрів, а 12 червня сам знаменитий композитор Гектор Берліоз публікує в паризькій газеті «Journal des Debats» статтю, присвячену новому музичному інструменту. Саме він вперше називає його «саксофон». А одним із найпопулярніших музичних інструментів в світі його зробили американські музиканти, які визначили саксофон провідним інструментом джазу.

Ці та інші цікаві відомості про історію і сьогодення інструменту розповів учасникам майстер-класу Ігор Борисович. На приклад, ті, хто не грає на саксофоні, здивовані були тим, що інструмент, що, який ніколи не виготовлявся з дерева, відноситься до дерев’яних музичним інструментам. Справа в тому, що звуковилучення в ньому відбувається за допомогою дерев’яної палиці, на відміну, наприклад, від труби, що відноситься до мідних духових – в ній звук витягується за допомогою металевого мундштука.

В даний час музикантами використовується сім різновидів саксофона: сопраніно, сопрано, альт, тенор, баритон, басовий і контрабасовий саксофон. Майже усі ці інструменти і особливості гри на них продемонстрував Маестро.

Сьогодні саксофон користується величезною популярністю у виконавців. Результатом цієї популярності є ціла черга бажаючих навчатися майстерності гри на цьому інструменті в клас до викладача кафедри інструментального мистецтва Ігоря Чернова.

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
067-466-38-97 - Остапенко Лариса Вікторівна (освітній ступінь "Магістр")​