Зірковий майстер-клас від «Даха-Браха»

Київський національний університет культури і мистецтв – це справжня майстерня по підготовці зіркових музикантів! Зустрічі із зірковими випускниками, що вже мають своє ім’я в українському і навіть світовому мистецькому просторі – це неоціненні майстер-класи!

29 січня музиканти КНУКіМ спілкувалися із українським етно-хаос-гуртом «Даха-Браха», усі музиканти якого є нещодавніми випускниками ФММ КНУКіМ! Олена Цибульська, Ірина Коваленко і Ніна Гаренецька є дипломованими фольклористами, під час навчання в нашому університеті співали у фольклорному ансамблі «Кралиця» і опановували тонкощі народної манери співу під керівництвом професора Івана Григоровича Сінельнікова.

Зіркові наші гості із зовсім не зірковою поведінкою є бажаними і довго очікуваними співрозмовниками для кнукімівців: графік гастрольних подорожей гурту Європою і Америкою розписаний на півроку вперед, тож поспілкуватися із колишніми студентами КНУКіМу, а тепер – справжніми світовими зірками, прийшло багато бажаючих.

Долучилися до зустрічі і колишні однокурсники зіркових «дахобраховців» - сьогодні також відомі українські митці - фольклористи: солістка Національної філармонії України Тетяна Школьна, соліст Київського академічного ансамблю народної музики «Дніпро» Максим Бережнюк, керівник проекту «Бурса фольклору» Валерій Гладунець, солістка етно-рок-гурта «ФолкиФанки» Людмила Терзійська та багато-багато інших, що разом здобували знання у фольклорному ансамблі «Кралиця» - великій мистецькій родині, яка нещодавно відсвяткувала 25-річчя своєї творчої діяльності.

«Даха» просто спілкувалася із учасниками майстер-класу, дівчата відповідали на питання про історію своєї групи, про те, як вчилися грати на ударних інструментах, адже за освітою усі є вокалістами. Розповіли і про самий початок своєї творчої кар’єри: про спів у київському дитячому фольклорному ансамблі «Яворина», і щиро подякували своїм наставникам по «Яворині», що були присутніми на зустрічі, Оксані Іванівні Мілевськиій і Ірині Анатоліївні Бонковській, доречі, випускниці першого випуску «Кралиці» 1994-го року.

Звичайно, багато співали. Соцмережі по закінченню зустрічі із «Дахою» вибухнули емоціями: студенти розміщували фото із своїми кумирами, висловлювали свої почуття. На приклад, студентка – другокурсниця Ріта Козинська так підписала своє фото із дівчатами із «ДахаБрахи» в соцмережі «ВКонтакті»: «Я не можу передати Вам, наскільки я тут щаслива!!! Мене рвало на шматочки, такого емоційного підриву я давно не отримувала!!! Мої улюблені дівчата з гурту «ДахаБраха»!)) Ті - кому я завдячую, що почала займаюся фольклором! Адже саме їхня творчість дала мені поштовх! P.S.: моє натхнення...люблю!)»

Швидко промайнув час майстер-класу, але кожний студент зрозумів: якщо бажаєш творчо реалізуватися, потрібно наполегливо працювати і не боятися мистецьких експериментів! Дякуємо артистам нашої «Дахи Брахи» за те, що усією своєю творчістю вони популяризують Україну і наш вуз!