Майстер-клас від маестро скрипкового мистецтва

На факультеті музичного мистецтва в рамках ознайомчої, навчальної і виробничої практики відбувся майстер-клас видатного українського скрипаля, музичного педагога, завідувача класу скрипки Національної музичної академії України ім. П. Чайковського Анатолія Баженова.

Скрипаль Анатолій Баженов володіє всіма найвищими артистичними відзнаками України – Народний артист, лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка, професор Національної Музичної академіі Украіни. В його творчій біографії більш ніж 3000 камерних та сольних концертів, протягом 40 років він є першою скрипкою Національного квартету ім. М. Лисенка, часто грає в якості запрошеного концертмейстера і соліста камерних та симфонічних оркестрів в Україні, Німеччині, Італії, Франції, Туреччині.

Сотні місць в Україні, в Азіі та Балтійських країнах, в Європі, Америці та Африці аплодували йому, він грав в таких залах як “Gaveau” & “L. Auditorium les Halle” в Парижі, “Alice Tully Hall” в Нью-Йорку, “Artemus W. Ham Concert Hall” в Лас-Вегасі, “Rudolfinum” у Празі, “Izumi Hall” в Осаці, “Real teatro de S. Carlos de Lisboa” і т. ін. Скрипалем виконані світові прем’єри багатьох творів українських композиторів, таких як Лятошинський, Скорик, Станкович, Сильвестров, Карабиць, Зубицький і т.д. Завдяки йому українська публіка отримала можливість вперше почути твори Камбіні, Респігі, Малип’єро, Веберна, Берга, Штокхаузена, Бріджа, Эльгара, Пістона, Нейнза, Шнітке.

Учень видатного українського скрипаля Олега Криси блискуче розпочав свою артистичну кар’єру у 1969 р. виконанням у фіналі Всесоюзного конкурсу 2-го концерту С. Прокоф’єва з симфонічним оркестром Санкт-Петербурзької філармонії під керуванням Юрія Темірканова. Пізніше, у 1972 році, він був нагороджений спеціальним призом Міжнародного скрипкового конкурсу “Празька весна”.

З 1970 року А. Баженов – перша скрипка квартету ім. М. Лисенка, з 1983 р. – викладач, а тепер професор Національної музичної академії України, з 2010 року він очолює кафедру скрипки Національної музичної академії України. Анатолій Баженов має близько 3000 хвилин радіо, теле та грамзаписів, а також компакт-диски в співпраці з такими фірмами, як: «Мелодія», «Amati» и «Etcetera».

Ось такий зірковий гість нещодавно був гостем студентів – інструменталістів ФММ КНУКіМ. Надзвичайно європейський музикант, вільне і відверте спілкування якого захопило молодь! А. Баженов не тільки грав сам, до речі, на інструменті Фердінандо Гальяно, зробленному у 1739 році. Він із задоволенням працював із студентами – скрипалями КНУКіМ над творами Вівальді і Моцарта, відшліфовував штрихову техніку, працював над характером творів. Кнукімівські студенти, звичайно, хвилювалися, знаючи, з яким Майстром вони працюють. Але безпосередність і надзвичайна комунікабельність Маестро створили надзвичайно робочу мистецьку атмосферу зустрічі! Тим більш приємно було отримати від видатного скрипаля позитивну оцінку мистецької роботи наших студентів і їх викладача по класу скрипки В. Павлової!

Марафон зіркових майстер-класів на факультеті музичного мистецтва триває! Долучайтеся!