Фестивальні подорожі КНУКіМівської «Кралиці»

Однією із складових практичної підготовки студентів – музикантів КНУКіМ є участь у фестивалях і конкурсах: досвід, здобутий під час таких заходів, є неоціненною практикою і можливістю вдосконалення професійних вмінь і навичок. Учасникам фольклорного ансамблю «Кралиця» КНУКіМ під керівництвом заслуженого працівника культури України професора Івана Сінельнікова пощастило у першій місяць 2017-го року побувати на двох цікавих фестивальних імпрезах!

У Калинівському районі, що на Вінниччині, відбулося традиційне, вже ІХ-те, Всеукраїнське свято сатири і гумору імені Степана Руданського. Протягом двох січневих днів Вінниччина святкувала 183-ю річницю від дня народження відомого земляка - гумориста, фольклориста, громадського діяча Степана Руданського. Свято «І я знов живий світ оглядую…» зібрало кілька тисяч учасників, глядачів і поціновувачів.

Краличани були активними учасниками усіх фестивальних заходів: святкування розпочалися у Хомутинцях – ріному селі С. Руданського, із покладання квітів і відвідування музею. Після чого у Будинку культури відбувся концерт за участю фольклорного ансамблю «Кралиця» і виконавців із різних місцевостей Вінниччини. А наступного дня у Калинівці, на площі біля районного Будинку культури, розмістили свої святкові світлиці 29 територіальних громад району. Разом із творчими гостями із різних районів Вінницької області, кнукімівська «Кралиця» дарувала своє мистецтво усім гостям свята гумору на головній фестивальній сцені, а потім спостерігала за творчістю народних умільців у «Містечку майстрів», відвідала яскравий ярмарок птахів, палатки із сувенірами, вишиванками і прикрасами. Фестивальна подорож на Батьківщину видатного українського гумориста стала для фольклористів КНУКіМ однією із можливостей зануритися у справжнє етнічне середовище, поспілкуватися із народними співаками, майстрами народного мистецтва, а також популяризувати свою творчість і свій вуз!

Ще одне фестивальне свято, на цей раз у Києві, не відбулося без участі «Кралиці»! Під час благодійного фестивалю «ЕтноЗима у Михайлівському», що пролунав на території Михайлівського Золотоверхого монастиря, в рамках Різдвяного марафону «Радуйся!», був встановлений всеукраїнський рекорд із найдовшого виконання колядок і щедрівок. Упродовж трьох з половиною годин пролунало понад 100 пісень, учасниками якого стали близько 40 дитячих, фольклорних, церковних та професійних музичних колективів. Ініціатором фестивалю виступила громадська діячка та співачка Анжеліка Рудницька.

До різдвяного марафону долучився Міністр культури України Євген Нищук, народна артистка України Ніна Матвієнко, заслужена артистка України Марина Одольська, лідер гурту «Мандри» Сергій Фоменко (Фома), Тарас Компаніченко і «Хорея козацька» та інші. Приємно, що наша «Кралиця» отримала персональне запрошення від організаторів фестивалю. Колядки з Чернігівщини, Львівщини, Житомирщини у виконанні кнукімівських фольклористів яскраво і неповторно лунали під куполом Михайлівського собору.

Приємно, що серед учасників фестивалю був дитячий фольклорний ансамбль «Ладоньки» Центру творчості дітей та юнацтва Києво-Святошинського району, що є базою виробничої практики для студентів – фольклористів третього курсу. Керівник «Ладоньок» - кандидат педагогічних наук Світлана Садовенко дає нашим студентам можливість самостійно попрацювати із дітками, взяти участь в концертах колективу, - це неоціненний досвід і справжня дійова практика!

Надзвичайні емоції і відчуття єдності і спільної доброї справи панувало на фестивальному майдані у Михайлівському Золотоверхому соборі! Адже в рамках заходу організатори проводили збір коштів на допомогу дитячим будинкам, що знаходяться на лінії фронту і в зоні АТО.

Таким яскравим фестивальним місяцем розпочався для фольклористів КНУКіМ 2017-й рік! Далі буде!