МИ СТРУНИ НА БАНДУРІ ДОЛІ…

6 березня в молодіжній залі Київського міського Будинку вчителя відбувся святковий концерт капели бандуристів КНУКіМ. Під керівництвом головного диригента – заслуженого артиста України професора Андрія Іваниша і хормейстера – заслуженого діяча мистецтв України професора Володимира Курача кнукімівські бандуристи присвятили свою музичну програму 203-й річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, а також 50-річчю рідного вузу – Київського Національного університету культури і мистецтв.

Програма концерту була різноманітною: звучали загальні колективні твори, своє мистецтво вдячній публіці дарували і солісти: майстерне і емоційне тріо «Злагода» (Світлана Євган, Світлана Лагода і Наїна Дорощенко), надзвичайно тендітний дует у складі Олени Федунів і Марії Вийталюк; сольні виступи подарували глядацький аудиторії студенти 2-го курсу Дмитро Голубничий, Дмитро Романчук, Лілія Поленчук, Марія Вийталюк, а також студент 4-го курсу Данило Мельник.

Родзинкою концерту стали самостійні виступи студентів – четвертокурсників у якості диригентів: Світлана Лагода, Анастасія Ракша, Богдан Щирба і Світлана Євган, а також другокурсниця Лілія Поленчук впевнено керували колективом, під їх майстерним диригентським жестом капела звучала, і звук цей линув попід зводами концертної зали КМБУ.

Молоді кнукімівські таланти своїми виступами на концерті наче руйнували стереотипи відносно музичного інструменту – бандура. Бандура - чудово звучить не лише в протяжних українських народних піснях, які пречудово звучали у виконанні капели бандуристів КНУКіМ в неперевершених аранжуваннях Андрія Іваниша; вона є прекрасним засобом для вираження музики нашої доби. Цей багатострунний український інструмент можна з успіхом використовувати для сучасного музичного шоу. В руках майстрів бандура перетворюється на щось дійсно унікальне. І це дійсно яскраво продемонстрували артисти кнукімівської капели бандуристів!