DEUTSCH-UKRAINISCH музичні майстер-класи

На факультеті музичного мистецтва триває тиждень україно-німецьких майстер-класів. Нагадуємо: від 13-ого березня з творчим візитом на ФММ КНУКіМ перебувають представники Музичної академії імені Р. Шумана (Дюссельдорф, Німеччина), а саме: ректор академії п. Раймунд Віпперман; проректор – п. Фолкер Калиш  і викладач академії п. Ігор Розов.

15-ого березня німецькі музиканти, окрім фахових майстер-класів на базі академічного хору «ANIMA» КНУКіМ, зустрічалися  із творчими колективами кафедри народнопісенного та хорового мистецтва і кафедри бандури і фольклору ФММ КНУКіМ.

Український народний хор імені Станіслава Павлюченка (художній керівник иі головний диригент – кандидат мистецтвознавства професор Олена Скопцова) приймав почесних гостей першим. Павлюченківці в повній мірі розкрили велич народнопісенного виконавства, поетапно відтворивши історичні межі становлення національного хорового жанру: починаючи від Г. Верьовки і закінчуючи В. Самофаловим. Артисти виконали твори: «Ой, у полі могила» (обробка Г.Верьовки), «Діброво зелена» (обробка А. Авдієвського, соліст – Катинов Олександр), «Ой, горе тій чайці» (обробка С. Павлюченка, солістка Анна Кудряшова), «Коляда» (В. Самофалова, диригент - Фетько Мар’яна). Вокальний ансамбль модерного напрямку «Ad libitum» виконав «Ти до мене не ходи" в сучасному аранжуванні. Почесні гості отримали масу задоволення та наголосили: «Ваша пісня ллється з глибини серця! Ви дуже відкритті...»

Далі німецькі гості спілкувалися із учасниками знаного далеко за межами України фольклорного ансамблю «Кралиця» (керівник – заслужений працівник культури України професор Іван Сінельніков). Кралицькі дівчата і хлопці продемонстрували німецьким музикантам різноманітні регіональні манери співу, заспівали чернігівські весільну пісню «Ой летів же сизий голуб» і веснянку «Весняночка – паняночка», полтавську протяжну «Ой не жалько мені», житомирські – чоловічу «Ой у полі озеречко» і жартівливу «Коло млина калина». Справжній фольклорний спів, активний вокал, щира українська краса кралицьких дівчат і неповторна мелізматика українських народних пісень настільки захопили представників Музичної академії із Дюссельдорфа, що вони надзвичайно емоційно реагували на кралицький виступ і наприкінці зустрічі висловили бажання про подальшу творчу співпрацю.

Україно-німецький музичний тиждень в КНУКіМ триває.