«НАРОД – ЦЕ Я, НАРОД –ЦЕ МИ!»

17 березня в Борисполі було гучно, як ніколи. Місцеві вже звикли до шуму літаків, але цього дня дзвінкоголоса пісня була господинею цієї прекрасної землі.

Український народний хор імені Станіслава Павлюченка Київського національного університету культури і мистецтв (художній керівник та головний диригент кандидат мистецтвознавства Скопцова Олена) та хореографічний ансамбль «Київ» (головний балетмейстер, кандидат педагогічних наук Ірина Гутник) виступили в Міському Будинку культури на святі Дня працівників житлово-комунального господарства.
На дійстві були присутні міський голова Федорчук А. С., перший заступник голови Корнійчук М.П., начальник відділу культури, молоді та спорту Погребна Н.В., художній керівник хору народної пісні "Червона калина" Халамай М.В., та жителі м. Бориспіль.

Окрім вище згаданих колективів музичну палітру виступів доповнили: вокальний дівочий ансамбль кафедри народнопісенного та хорового мистецтва «Де б я не їхала» (художній керівник старший викладач Тетяна Шнуренко), вокальний ансамбль «Ad libitum» (художній керівник кандидат мистецтвознавства, професор Олена Скопцова), фольклорний ансамбль «Коралі» (керівник Анастасія Маринич), тріо, дуети, солісти.

Словами не передати той адреналін, який відчув кожен з присутніх – і артист і глядач! Особливо зворушила вдячність керівника хору народної пісні "Червона калина" Халмая М. В. Чоловік поважного віку став на коліна перед артистами хору та вручив квіти його чарівному керівникові. Мабуть, це найвища нагорода і доказ того, що все, що робить Український народний хор імені Сатніслава Павлюченка – щиро, професійно, а головне в серцях кожного артиста цього колективу живе народна пісня. Чомусь в той момент пригадались слова безсмертного Івасюка: “Французи, італійці, росіяни і всі інші народи співають своїми мовами, і їх ніхто не називає націоналістами. А ми, українці, вже з самої колиски стаємо націоналістами, якщо матері співають нам українські колискові. Тому нас перевиховують у концтаборах. Українець перестає бути націоналістом аж тоді, коли зневажає свою мову, пісню, свої національні традиції, любить усе, крім свого рідного”. А насправді, ми просто любимо Україну! І до біса та російська попса з її зірковохворими виконавцями!!! В нас свої зірки - від Бога!

Заключним акордом концертної програми стало спільне виконання твору «Мій народ». Слова цієї безсмертної пісні підсумували всю тематику виступів та життєвого девізу цінителів народнопісенного виконавства! «Які б нас нищили громи, а ми лишаємось народом»! Бо інакше і бути не може!

Від автора – студент 3-го курсу

Костянтин Омелянчук