МУЗИЧНИЙ ФОРУМ

Викладачі кафедри інструментального мистецтва факультету музичного мистецтва КНУКіМ провели блискучі майстер-класи в рамках освітньо-мистецького проекту «Музичний форум» у Миколаївській філії КНУКіМ. Мистецькою метою «Музичного форуму» є створення комунікативної платформи для українських музикантів – професіоналів і аматорів, викладачів і студентів, вчителів музики та їх учнів, керівників та учасників музичних колективів, виконавців, композиторів, музикознавців та всіх, хто захоплюється великим мистецтвом музики.

Нещодавно, у Миколаївській філії КНУКіМ, в рамках освітньо-мистецького проекту "Музичний форум" відбувся семінар-практикум для керівників хорових колективів на тему: «Сучасний стан та перспективи розвитку українського народного хорового мистецтва», який проводив заслужений працівник культури України, професор Київського національного університету культури і мистецтв, художній керівник та диригент заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «Дарничанка», секретар Національної всеукраїнської музичної спілки, член Національної ліги українських композиторів, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня - Петро Олександрович Андрійчук.

Українське народно-хорове мистецтво – унікальне явище за своєю сутністю. Воно синтезує в собі, здавалося б, абсолютно протилежні види творчості: автентичний гуртовий спів та академічне хорове мистецтво, ставши, таким чином, самодостатнім сегментом народної пісенної культури. Саме в цьому виді музикування народна творчість виступає як безперервно оновлюваний животворний процес, що виражає сучасні тенденції розвитку музичної мови та сценічної естетики, а не як мертва, застигла механістично відтворювана традиція минувшини.

Практична частина зустрічі проходила в актовій залі МФ КНУКіМ у формі майстер-класу «Методика роботи з аматорським хоровим колективом» з народним хоровим колективом «Зоряниця» Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний» (керівник Вікторія Максимчук). Петро Олександрович занурив усіх в авторську методику роботи з хором, вивчив із колективом кілька творів і активно попрацював над сценографією втілення музичного матеріалу. Як завжди, креативна і безпосередня манера спілкування із глядачами Майстра не залишила байдужими до теми практикуму нікого!

В рамках «Музичного форуму» провела свій майстер-клас з диригентської майстерності Жадько Вікторія Анатоліївна – заслужена артистка України, лауреат міжнародних та національних конкурсів, диригент, професор факультету музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв; Крім активних учасників майстер-класів, студентів ВП «МФ КНУКіМ» та Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського, участь у майстер-класах приймали викладачі різних мистецьких навчальних закладів від дитячих музичних шкіл до училищ, коледжів, університетів; керівники оркестрових колективів як аматорських, так і професійних.

Всеукраїнський освітньо-мистецький проект «МУЗИЧНИЙ ФОРУМ» - дійсно той формат спілкування та обміну досвідом музикантів, який охопив понад 300 представників з різних регіонів України від заходу до півдня (Львівської, Київської, Полтавської, Дніпровської, Кіровоградської, Одеської, Херсонської та Миколаївської областей). Приємно, що невід’ємною складовою цього науково-творчого процесу стали зіркові викладачі ФММ КНУКіМ!