«Те, чим ми займаємось в народному хорі - екологічно чиста музика…»

На кафедрі народнопісенного та хорового мистецтва відбулись державні іспити на здобуття ОКР «Бакалавр», ОС «Спеціаліст», кваліфікацій «Диригент хору, артист хору, викладач», «Артист-вокаліст (соліст), викладач, керівник вокального ансамблю».

Для студентів творчих спеціальностей, державний іспит – це завжди яскрава мистецька подія, котра закарбовується в пам’яті на все життя. Саме цього року, державні іспити кафедри народнопісенного та хорового мистецтва відбулись на території однієї з найвизначніших православних святинь, сакральної пам’ятки історії та архітектури – Києво-Печерської Лаври. Благословенна подія, свято хорової та вокальної музики, супроводжене акомпанементом  Лаврських дзвонів.

Українським народним хором імені Станіслава Павлюченка (художній керівник та головний диригент – кандидат мистецтвознавства, доцент Олена Скопцова), під орудою  випускників 4-5 курсів була виконана надскладна, різноманітна програма, що містила як і загально улюблені твори, котрі давно стали візитною карткою хору в Україні і світі, так і прем’єрні виконання творів сучасних композиторів, та безсмертних класиків хорового мистецтва.

Як зазначив декан факультету музичного мистецтва П.Л. Богоніс :

«Сьогодні ми не побачили жодного випускника, котрий би не зміг стати фаховим диригентом народного  хору…»

Дійсно, в цей день, екзаменаційна комісія та глядачі  побачили перед хором самобутніх, сформованих, творчих особистостей -  молодих та перспективних диригентів.

В другій частині державного іспиту екзаменаційну комісію та аудиторію зачарували співочі таланти вокалістів кафедри народнопісенного та хорового мистецтва.

Розмаїття виконавців академічної і народної манери співу, як наслідок широкий спектр виконавського репертуару, викликали бурхливі овації глядацької зали та схвалення екзаменаційної комісії.

Натхнений настрій викладачів та студентів, неймовірна самовіддача артистів хору, сльози радості на очах батьків,дружня родинна атмосфера, квіти, щирі обійми -  все це перетворило державний іспит на справжнє свято.
За все, що зроблено для нас за 4-5 років, за любов, підтримку, за те, що не шкодуючи сил віддавали нам свої знання, виховували справжніх фахівців – музикантів, дякуємо нашим багаторічним натхненникам, маестро, викладачам з фахових дисциплін – художньому керівнику та головному диригенту Українського народного хору імені Станіслава Павлюченка,  завідувачу кафедри народнопісенного та хорового мистецтва, кандидату мистецтвознавства, доценту О.М. Скопцовій, Заслуженому працівнику культури України, доценту Н.О. Перцовій, кандидату мистецтвознавства Ю.В. Симеоновій, професору, Народному артисту України В.М. Самофалову,  викладачам В.В. Ткаченко, та Т.В. Шнуренко, професорам, Народним артисткам України -  Н.П. Цюпі та П.Г. Павлюченко, Народній артистці України С.А. Добронравовій, Заслуженому артисту України В.В. Опеньку. Дякуємо Вам, дорогі наші викладачі, за те, ким ми стали завдяки ВАМ!

Кафедра народнопісенного та хорового мистецтва висловлює подяку головам державної екзаменаційної комісії 2017 року – професору НМАУ ім. Чайковського, Заслуженому діячу мистецтв України Дмитру Васильовичу Радику, Заслуженому працівнику культури України, професору кафедри фольклористики  Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка Івану Якимовичу Павленку.

Ось і ще одне покоління фахівців галузі народнопісенного та хорового мистецтва покидає стіни рідної альма-матер. Бажаємо нашим спеціалістам світлої та яскравої творчої долі, визначних фахових здобутків, та надбань. Бакалаврам найщиріше побажаємо успішного вступу до магістратури! Не зупиняйтесь! Все в Ваших руках!

Українська пісня -  це бездонна душа українського народу, це його слава. О. Довженко

Кафедра народнопісенного та хорового мистецтва запрошує всіх закоханих в народну пісню, приєднатись до великої, дружньої, професійної родини музикантів. На Вас чекають висококваліфікований професорсько-викладацький склад, активне та насичене творче, концертно-виконавське  життя та диплом про вищу освіту Європейського рівня.

Тримаймо Українську хвилю разом!!!