Факультет музичного мистецтва

ФОЛЬКЛОРИСТИ КНУКіМ У СЛОВАЧЧИНІ

Фольклорний ансамбль "КРАЛИЦЯ" яскраво представив КНУКіМ і Україну на Міжнародному фестивалі у Словаччині.

Миява - місто в західній Словаччині на річці Миява - зовсім нещодавно із захопленням співало українські народні пісні, слухало традиційну українську музику і танцювало наші танці разом із фольклористами КНУКіМ - відомий кнукімівський фольклорний ансамбль "Кралиця" і його керівника - професора Івана Григоровича Сінельнікова було запрошено до участі у Міжнародному фольклорному фестивалі, що протягом кількох днів вирував біля підніжжя Білих Карпат.

Надзвичайні пейзажі і історичні пам'ятки Мияви, гірське повітря, яким неможливо було надихатися, щирість і відкритість словаків, напрочуд читка організація фестивалю і різноманіття культур, представлених на фестивальній сцені, захопили краличан, які із задоволенням брали участь не лише у фестивальних концертах, але й у майстер-класах із традиційних танців і музики народів світу, а також у неформальних зустрічах із колегами - фольклористами із Чехії, Польщі, Словаччини, Фінляндії та інших країн світу.

Вразило усе: підтримка урядом Словаччини фестивалю європейського рівня у зовсім невеличкому місті, надзвичайна зацікавленість словаків фольклором - усі дні фестивальних подій глядацька зала, незалежно від природних умов, була переповненою - глядачі підспівували "Кралиці", гучно плескали у долоні, фотографувалися із кнукімівцями - фольклористами, брали автографи, дарували сувеніри.

Вразило також те, що режисери європейської імпрези побудували усі фестивальні концерти за певною тематикою і жоден із них не повторювався: концерт - відкриття продемонстрував усе різноманіття культур європейських країн, звідки на фестиваль приїхали колективи; наступний концерт був присвячений традиційній танцювальній культурі і грі на народних інструментах - тут "Кралиця" показала шанованій публіці українські народні танці "Гречаники", "Крутак", "Яків", "Печене порося". Майстерною грою на народних духових інструментах глядачів фестивального концерту захопив цьогорічний випускник - фольклорист Тимофій Музичук. Ще один концерт був побудований на традиційному співі - його розпочинали і закінчували - наче закольцевали - співом веснянок кралицькі дівчата, а традиційні танці у цей день усі фестивальні колективи танцювали під супровід кралицьких музик.

Надзвичайні фестивальні емоції ще й досі захоплюють фольклористів КНУКіМ, які щиро вдячні Європейській службі Національній радіокомпанії України - саме вона запросила "Кралицю" до участі у європейському фольклорному фесті. Найкращі слова подяки учасники фольклорного ансамблю "Кралиця" висловлюють керівництву КНУКіМ за всебічну підтримку в організації і здійсненні феєричної фестивальної подорожі до Словаччини.

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA