ЛІТНЯ ХОРОВА АКАДЕМІЯ

Із 27 червня по 2 липня у Одесі ВПЕРШЕ в Україні пройшла Літня Хорова Академія, яка була присвячена 250-літньому Ювілею від Дня народження геніального українського церковного композитора, скрипаля, співака і регента — Артемія Лук’яновича Веделя. Ініціатором та організатором цього проекту виступило Всеукраїнське хорове товариство імені Миколи Леонтовича Національної всеукраїнської музичної спілки при підтримці Міністерства культури України.

У проекті взяли участь 55 кращих студентів-хоровиків із 7 вищих навчальних закладів України: Київської Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського; Київського національного університету культури і мистецтв; Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра; Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка; Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової; Дніпропетровської академії музики ім. М.І. Глінки; Харківського національного університету мистецтв ім. І.Котляревского. Наш університет на музичній імпрезі представляли учасники академічного хору "ANIMA" кафедри академічного хорового мистецтва ФММ КНУКіМ (художній керівник Наталія Кречко).

Із переліку навчальних закладів зрозуміло, що ідея фестивалю полягає у тому, щоб об’єднати представників різних хорових шкіл України, створити своєрідну творчу художню лабораторію. Отже, під керівництвом видатних диригентів учасники проекту - зведений хор студентів різних вищих музичних навчальних закладів - готували концерт старовинної та сучасної музики з творів А. Веделя, М. Дилецького, європейських композиторів доби ренесансу, Л. Бардоша, З. Кодая, І. Алексійчук, Б. Фроляк.

Керівниками-хормейстерами Першої Літньої Хорової Академії стали:
Горбатенко Галина Луківна – художній керівник та головний диригент жіночого хору Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра, лауреат міжнародних конкурсів, заслужений діяч мистецтв України;

Кречко Наталія Михайлівна – завідувач кафедри академічного хорового мистецтва, доцент, художній керівник та головний диригент студентського хору «Anima» Київського національного університету культури і мистецтв, лауреат міжнародних конкурсів, заслужена артистка України;
Сокач Еміл Петрович - худоній керівник та головний диригент Ужгородського академічного камерного хору «Cantus», лауреат міжнародних конкурсів, Народний артист України;

Тарасенко Олександр Леонідович – хормейстер Національного академічного театру опери та балету ім. Т.Г. Шевченка, доцент Київської Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського, голова Всеукраїнського хорового товариства імені Миколи Леонтовича Національної всеукраїнської музичної спілки, лауреат міжнародних конкурсів, заслужений діяч мистецтв України.

Для слухачів Академії були заплановані лекції та відкриті майстер-класи з вокального ансамблю та вокалу. Окрім занять, слухачі Академії відвідували музеї і храми міста Одеси, на оглядових екскурсіях знайомилися з історією південного українського міста і краю, відпочивали, зав’язували творчі й особисті знайомства.

1 липня у Великому залі Одеської національної музичної академії ім. А.В.Нежданової відбувся Гала-концерт Всеукраїнського зведеного студентського хору мистецьких вишів України. Блискучий творчий результат! Як і очікувалося, – щасливі учасники та керівники проекту. Дуже цікаво, як один і той же хор втілює стилістику різних диригентів: вражаюча цілісність складних музичних форм у виконанні Еміла Сокача, вируюча енергетика Галини Горбатенко, беззаперечна бездоганність Олександра Тарасенка, витонченість і імпровізаційність Наталії Кречко!

Дивно, як за такий короткий проміжок часу можна об'єднати у хорі співаків із різних куточків України, досягти ансамблевої злагодженості, культури співу та зробити таку різностильову, складну хорову программу! Віримо, що цей чудовий проект, націлений на виховання нової мистецької еліти України, що обрала своїм фахом українських хоровий спів, ствердить молодь в усвідомленні ними хорового мистецтва як корінного жанру української культури через відродження з небуття пластів української духовності, спільну творчу діяльність, збагачення досвіду та розвиток національного хорового мистецтва!
«Anima», так тримати! Чекатимемо на зіркове продовження!