УКРАЇНСЬКА ПІСНЯ НЕ МАЄ КОРДОНІВ

Вкотре цю думку підтвердив провідний творчий колектив київського Національного університету культури і мистецтв -  Український народний хор імені Станіслава Павлюченка (художній керівник та головний диригент-кандидат мистецтвознавства, доцент Олена Скопцова).

Першою зупинкою в двотижневому гастрольному турі стала мальовнича Словаччина, де завдяки багаторічній творчий співпраці,  хор ім. С. Павлюченка завжди гостинно приймають, як добрих друзів.

Гастрольні мандри продовжились в романтичній Венеції, котрій на зміну прийшли  захоплюючі краєвиди столиці провінції Каталонія – міста  Барселона.

Пробігтись між фонтанами Головної площі Каталонії та побачити неймовірний монументальний футуристичний  витвір – Магічний Фонтан Монжуика, завітати на Камп-ноу, відвідати палац каталонської музики, дім-музей Гауді – ці та інщі визначні перлини культури, мистецтва та архітектури безперечно вразили та захопили всіх КНУКіМівців.

Здовалось би, чи можливо перевершити ці феєричні враження, проте  коли під час прогулянок по визначним місцям Європи, студенти розгортали жовто-блакитний прапор та різноголосим передзвоном лунали українські народні та авторські пісні, наповнюючи теплом національного колориту  одну з головних пам*яток Каталонії – Площа Іспанії в Барселоні.  Заклопотані Іспанці , що спішили вулицями Гран Віа, Креу Коберта, проспектом Королеви Марії Христини до станції метро «Еспанья», не могли залишитись байдужими до красивих дівчат і хлопців в українських вишиванках,  що завзято виконували запальні народні пісні, запрошуючи до танців всіх перехожих. Взаємодія культур, як відомо  особливий вид безпосередніх відносин і зв'язків, які складаються між щонайменше двома культурами, а також тих впливів, взаємних змін, які з'являються в ході цих відносин. Згадуючи, як запальні іспанці радо витанцьовували з українськими дівчатами та парубками, на певний час забувши про невідкладні справи, підспівували (хто як міг), та просили сфотографуватись, чи заспівати їм для відеозапису….варто зробити висновок, що взаємодія культур  повинна стати одним із напрямів розвитку національної культурної традиції України.

Ще довго студенти КНУКіМ згадуватимуть цей флешмоб та щире захоплення жителів Барселони.

Проте, найяскравіші враження чекали попереду.

Цього року, про Україну почули на визначній мистецькій події - міжнародному фольклорному фестивалі  - Calella Grand Festival “ALEGRIA” 2017, що поводився  в масштабному туристичному центрі,  столиці Costa del Maresme, муніципалітеті Іспанії – місті Calella . Розмаїття гостей з різних країн Європи та світу, широкий спектр виконавського репертуару, можливість поза сценічного спілкування між учасниками, зробило фестиваль справжньою культурного перлиною на узбережжі Середземного моря.

Як і завжди, українська народна пісенна традиція  була сприйнята зі значним ентузіазмом та цікавістю. Глядацька аудиторія та всі присутні жваво підтримували оваціями колоритний, талановитий колектив -  Український народний хорі імені Станіслава Павлюченка. Особливу цікавість в обох сторін викликало творче спілкування з представниками Української діаспори в Канаді, котрі вслуховуючись в кожне слово намагались будь-ким чином записати, за фільмувати музику Батьківщини. Нажаль, дехто з цих молодиків жодного разу не ступали на українську землю, проте спостерігаючи за їх реакцією під час співу хору, можна підтвердити думку, що рідна пісня не має кордонів, що любов до національної культури -  це, так би мовити, безумовний рефлекс.

Під час гала-концерту «Calella Grand Festival “ALEGRIA” 2017» Український народний хор імені Станіслава Павлюченка отримав чергову порцію нестримних овацій, та Гран-ПРІ ФЕСТИВАЛЮ!

Таким чином до скарбнички кафедри народнопісенного та хорового мистецтва, додається ще одна перемога Європейського масштабу. Високохудожній диригентський смак, прийняття нетривіальних художніх рішень художнього керівника, головного диригента  - кандидата мистецтвознавства, доцента О.М. Скопцової, творчо-виконавський потенціал, значний рівень вокально-хорової підготовки, щирість та артистизм учасників хору імені Станіслава Павлюченка продовжують доводити, що українське народне хорове мистецтво  - це модно, яскраво, популярно та актуально не лише в Україні , але і в світі!БРАВО!