«Осінь весільна»

9-10 вересня студенти та викладачі факультету музичного мистецтва доцент Скаженик М.В. та Коробов О.Ю. вкотре відвідали щорічне свято «Осінь весільна», що проходило в Національному музеї народної архітектури та побуту України.

В перший день студенти стали свідками справжнього традиційного подільського весілля, яке представили фольклорні колективи з Теплицького району Вінницької області “Берегиня” (с.Орлівка), “Цвіт папороті” (с.Соболівка), “Родина” (с. Метанівка), “Вертута” (смт.Теплик). Студенти познайомились з побудовою весільного дійства, весільною атрибутикою, слухали весільні пісні та отримали майстер-клас з ведення сеансу запису музичного фольклору від викладачів. Новинкою цьогорічного свята був справжній розпис та шлюб закоханої пари! Організатором і ведучою цього весільного дійства була випускниця кафедри фольклору КНУКіМ, а нині – старший науковий співробітник відділу народного мистецтва та фольклору музею – Анастасія Колодюк.

Весільні пісні, записані фольклористами будуть практично транскрибовані студентами, увійдуть до сольного та ансамблевого репертуару, а відзняте О. Коробовим відео «Подільське весілля» поповнить низку учбово-методичних фільмів, які використовуються на заняттях з фольклору.

В неділю на святі весільні обряди представляли фольклорні колективи з Житомирщини, Чернігівщини, Київщини, Хмельниччини, Черкащини. Вони відтворили весільні обряди дівич-вечір, розплітання коси молодої, викуп молодої, даровизна, снідання, перезва та інші. З деякими колективами викладачі зі студентами познайомилися ближче і отримали запрошення приїхати до них в фольклорну експедицію. Після програми був майстер-клас з українських народних танців, які були частиною весілля.