ВЕДЕЛЮ ПРИСВЯЧУЄМО…

Першій тиждень листопада пройшов у мистецькому Києві під знаком  українського композитора Артемія Веделя: під патронатом Міністерства культури України та Всеукраїнського хорового товариства ім. М. Леонтовича Національної всеукраїнської музичної спілки пройшов фестиваль музики Артемія Веделя, присвячений 250-й річниці від дня народження композитора. Кращі хорові колективи столиці та інших українських міст презентували творчість видатного музиканта.

Концерти відбувалися у малому залі Національної музичної академії України ім. П. Чайковського (хор «Київ» під орудою Лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка доцента КНУКіМ Миколи Гобдича), у церкві св. Василія Великого (Патріаршій хор УГКЦ, керівник Роман Рудницький).

Заключний концерт фестивалю відбувся у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври. В цей день творчість А. Веделя представляли камерний хор «Воскресіння» з м. Рівне (диригент Олександр Одинець), акадімчний хор Національного Радіо України (диригент Юлія Ткач). Хоровий концерт А. Веделя – Л. Дичко «Помолися лицу Твоєму, Господи» виконав ансамбль класичної музики ім. Б. Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики (диригент Ігор Андрієвський, художній керівник – Валентина Іконник-Захарченко).

Серед таких знаних хорових колективів яскравої зірочкою палав академічний хор «ANIMA» кафедри академічного хорового та інструментального мистецтва ФММ КНУКіМ. Під керівництвом заслуженої артистки України професора Наталії Кречко хор КНУКіМ виконав кілька творів А. Веделя, молоді голоси талановитих кнукімівців надали духовним творам українського генія особливого звучання!

Усі присутні на заключному концерті фестивалю відзначили високий рівень та виконавську майстерність хорових колективів – учасників фестивалю. Усі виступи супроводжувалися тривалими оплесками і вигуками «Браво»! Організатори фестивалю особливо відзначили кнукімівський хоровий колектив, адже, якщо таку духовну музику співає молодь і її слухає переповнена зала – це є найкращим свідченням того, що геній Артемія Веделя потрібен сучасним людям, що дух українського народу є сильним, що вартісне мистецтво буде завжди актуальним!