ПРАЗЬКИЙ ЗОРЕПАД

Ансамбль духовної і фольклорної музики «Многая лєта» КНУКіМ під керівництвом старшого викладача кафедри народнохорового мистецтва та фольклору Ганни Коропніченко нещодавно повернувся з Європи! А саме: колектив взяв участь у ХХVI-му міжнародному фестивалі «Празький зорепад», який проходив у Чеській республіці, а саме у місті Прага!

Це дійство зібрало багато талановитих представників з різних країн! Чехія, Україна, Білорусь, Росія, Болгарія, Угорщина, Словаччина, Грузія та Малайзія! Назва фестивалю відповідала кількістю та масштабністю талановитих людей! Були представлені різні творчі категорії: інструментальні, вокальні та хореографічні!

Кожна країна, яка брала участь у фестивалі цікаво познайомила нас з традиціями свого народу! Велике враження на нас справили дитячий склад танцювального колективу «Сухішвілі», які отримали Гран-прі у хореографічний категорії. Інструментальний жанр представляв колектив з Малайзії, котрі всіх присутніх в залі ввели в транс! Споглядаючи за їхніми конкурсним номерами, ми могли уявити собі військо, яке вело боротьбу з нападниками кілька тисяч років тому. Традиційні інструменти взяли гору! Вони отримали Гран-прі!

Також був автентичний ансамбль з Болгарії. Кілька років назад ми вже познайомилися на фестивалі в Болгарії з їхньою музичною традицією, тому з цікавістю слухали їх виступ! Україну представляли хореографічні дитячі колективи з міст Івано-Франківськ, Ужгород, Миргород та Богуслав.

Наш ансамбль був єдиним представником фольклорної музики з України, а саме традиції Полісся та Середньої Наддніпрянщини. Ми вразили українськими піснями членів журі і на гала-концерті отримали І-ше місце у категорії пісенного фольклору! Були дуже раді і щасливі, що наші народні, записані від бабусь пісні достукалися до сердець слухачів і змогли передати всю красу української пісні!

Окрилені перемогою, ми встигли прогулятися по історичних пам’ятках старої Праги! Насолодилися розмаїттям архітектури та величністю королівських палаців, прогулялися по вулиці алхіміків та спробували празьких смаколиків!

По дорозі додому організатори зробили для нас прекрасний подарунок! Екскурсії в національний парк «Саксонська Швейцарія», де ми познайомилися з мальовничим куточком Німеччини! Природні ландшафти цього місця заворожують! Ще ми відвідали місто Дрезден, яке за часів Другої світової війни згоріло вщент, але за останні роки, як фенікс, відроджується!

Побували у Дрезденській картинній галереї, в якій представлені світові шедеври: «Сікстинська Мадонна» Рафаеля, картини Рембрандта, Рубенса, Тиціана та інших творців вершин європейського живопису!

Сповнені щастя та радості від пережитого за період поїздки, повернулися до Києва! Дякуємо Михайлу Михайловичу Поплавському за сприяння популяризації української пісні за кордоном та прекрасну можливість доторкнутися до світових культурних здобутків!

Студенти – учасники фольклорного ансамблю «Многая лєта»