Український оркестр народної та популярної музики КНУКіМ

Український оркестр народної та популярної музики – навчальний колектив секцій «Народні і оркестрово-струнні інструменти» і «духові та ударні інструменти» кафедри джазу та естрадного співу факультету музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв. Керівник – заслужений працівник культури України, професор Петро Андрійчук, диригент – старший викладач, лауреат Міжнародного конкурсу Сергій Дідок. Колектив створений у 2001 р. Його попередниками були оркестр українських народних інструментів під орудою О. Омельченка, згодом Й. Франца, та оркестр народних інструментів домрово-балалаєчного типу, який у різні роки очолювали Д. Казачков, С. Литвиненко, О. Ільченко, В. Марунич.

Український оркестр народної та популярної музики є базою для набуття студентами досвіду колективного музикування, засадничих умінь організації та управління творчим колективом, проходження диригентської та навчальної практики, апробації творчих робіт з інструментування, здобуття кваліфікації «артист оркестру» та «диригент оркестру». У репертуарі колективу – твори української та світової класики, музика сучасних композиторів, обробки українського народного мелосу.

Склад оркестру: скрипки, домри, кобзи, цимбали, бандури, баяни, акордеони, ліра, духові та ударні інструменти. У травні 2010 року український оркестр народної та популярної музики КНУКіМ здобув І місце та звання лауреата ІІ-го Міжнародного конкурсу-фестивалю мистецтв “ART-PREMIUM” (Київ).