День Української державності

Факультет музичного мистецтва КНУКіМ вітає усіх з Днем Української Державності! Це свято ми відзначаємо вперше в нашій історії, але пам'ятаємо: коріння державності України сягає значно глибше, ніж вважає ворог. Увести нове свято запропонував Президент Володимир Зеленський. За його словами, «точка відліку» української державності – заснування Києва, столиці Київської Русі й сучасної України. Тому нове свято відзначатиметься 28 липня – у день хрещення Київської Русі. Чому це важливо? Це свято звертає увагу на те, що Українській державності не 30, а понад тисяча років! «Молитва за Україну», музика Миколи Лисенка, вірші Олександра Кониського. Виконує Український народний хор імені Станіслава Павлюченка факультету музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв. Художній керівник і головний диригент хору – кандидат мистецтвознавства, доцент Олена Скопцова. Хормейстер – кандидат мистецтвознавства Юлія Симеонова. Запис здійснено у вересні 2021 р., Київ, Співоче поле. «Молитва за Україну» - урочистий музичний твір, відомий також під назвою «Боже великий, єдиний, нам Україну храни» або як духовний гімн України. Написана у 1885 році. У день Української державності цей твір звучить, як ніколи, актуально!