Круглий стіл «Хорове мистецтво України»

За ініціативи Гаранта освітньо-професійної програми «Диригентсько-хорове мистецтво (академічне)» Наталії Кречко та факультету музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв відбувся Круглий стіл хормейстерів-практиків «Хорове мистецтво України: традиції та новації, нагальні виклики і перспективи» з міжнародною участю. Серед гостей заходу були професійні хорові диригенти та педагогічні працівників закладів вищої освіти України: Рубен Толмачов, Євгенія Бондар, Галина Шпак, Сергій Савенко, Юлія Пучко-Колесник, Вадим Яценко, Христина Бедзір, Назар Якобенчук, Ігор Тилик, Ірина Душейко Ліна Зеленянська, Олена Скопцова, Юлія Симеонова, Тетяна Гордєєва, Владислав Лисенко, Надія Нарожна та ін. Подія відбулася кілька місяців тому, але вважаємо за необхідне про це згадати, адже непересічна значущість цієї онлайн-зустрічі сьогодні стає ще більш зрозумілою!

хор Аніма

Особливо приємним була участь у засіданні круглого столу професора Литовської академії музики, президента хорового союзу Литви Расси Гельготиене. Усі учасники мали змогу виступити та окреслити ті проблеми з якими щоденно стикаються у сфері хорового мистецтва, ділилися досвідом роботи під час пандемії та шлляхами вирішинення тих чи інших питань у роботі. Надважливим є те, що організаторам вдалося зібрати представників з різних регіонів України, що у свою чергу дає ширше розуміння окреслених проблем та їх маштаби. За результатами круглого столу, можна окреслити кілька основних тез, що викристалізувалися у ході спілкування, зокрема це: дієвість роботи з хором у період пандемії, шляхи вирішення цього питання; працевлаштування випускників хорових відділень; стан аматорського мистецтва в Україні; музична освіта у загальноосвітніх школах та дитячих садочках; внесення змін у перелік вибіркових дисциплін, що диктуються актуальними запитами на ринку праці. Як зазначали учасники заходу, такі зустрічі вкрай необхідні для хорової спільноти України, адже вони формують діалог між регіонами країни, допомагають у вирішенні тих чи інших питань, активізують співпрацю між колективами та ЗВО.