Міжнародний день дружби

Міжнародний день дружби (англ. International Friendship Day) відзначається 30 липня. Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 27 квітня 2011 року (Резолюція A / RES / 65/275) на 65-ій сесії. У своєму посланні від 27 жовтня 2014-го року Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав:

міжнародний день дружби

«Цього року Міжнародний день дружби припав на той час, коли в багатьох частинах світу йдуть широкомасштабні війни, ширяться насильство і недовіру між людьми. Люди, які раніше жили в злагоді, виявляються в умовах конфлікту зі своїми сусідами; люди, у яких немає іншого вибору, окрім як жити разом, виявляються все далі один від одного. Хоч би яка була причина ворожнечі і збройного насильства, які б могутні сили стояли за ними, людський дух може бути набагато сильніше! Наш священний обов'язок полягає в тому, щоб забезпечити його торжество!»

міжнародний день дружби

У ці важкі і непередбачувані часи вкрай важливо простягнути один одному руки з тим, щоб не допустити виникнення конфліктів і закласти довговічний фундамент міцного миру. З нагоди Міжнародного дня дружби давайте згадаємо про те, що нас пов'язує незалежно від раси, релігії, статі, сексуальної орієнтації або кордонів. Давайте ж розвивати солідарність, адже ми – єдина людська родина на нашій єдиній планеті! Давайте ж прагнути до реальної й міцної дружбі!