Онлайн-міст «Україна - Північна Америка»

В рамках академічної мобільності студентів освітньої програми «Бандура і кобзарське мистецтво» факультет музичного мистецтва КНУКіМ зорганізував і провів міжнародний творчий онлайн-міст «Україна - Північна Америка» за участі Української капели бандуристів Північної Америки ім. Тараса Шевченка (м. Детройт / штат Мічиган), керівник – заслужений діяч мистецтв України Олег Махлай.

онлайн-міст Україна - Північна Америка

Організаторами міжнародної онлайн-зустрічі стали: факультет музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв; Національна спілка кобзарів України в особі Голови правління – народного артиста України Володимира Єсипка; Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів. Дата проведення: 17 листопада 2021 року, загальна кількість учасників – 105 (здобувачі вищої освіти і науково-педагогічні працівники ФММ КНУКіМ, представники академічної бандурної спільноти з Івано-Франківська, Львова, Одеси, Дніпра, студенти - бандуристи передфахових вищих навчальних закладів України).

онлайн-міст Україна - Північна Америка

Історична довідка: Українська капела бандуристів Північної Америки ім. Тараса Шевченка – напівпрофесійна чоловіча капела бандуристів, формально заснована 1941 року в Києві з частини колишніх виконавців попередньої Державної зразкової капели бандуристів, заснованої 1918 року. Від 1949-го базується в Детройті, хоч учасники проживають у багатьох містах Північної Америки. З 1996-го колектив очолив Олег Махлай, під його керівництвом капела відвідувала Україну, концертувала по Європі та видала численні записи.

онлайн-міст Україна - Північна Америка

Під час онлайн-зустрічі було не тільки висвітлено історію капелі (а це вже понад 100 років!), а й розкрито особливості роботи з учасниками капели в умовах діаспори та пандемії. Було не тільки інформативно, а й намітилися фахові точки перетину з КНУКіМ та іншими навчальними закладами України. Спасибі пану Олегу і організаторам за цю зустріч! Таке міжнародне творче спілкування надихає!