Тарас Яницький бандурист

Тарас Яницький у Калуші

До Калуша завітав відомий український бандурист-віртуоз, доцент кафедри музичного мистецтва КНУКіМ, соліст Київського академічного ансамблю української музики «Дніпро» Тарас Яницький. У дитячій музичній школі слухачі мали можливість насолодитися концертом, а викладачі та учні – стати слухачами відкритого уроку та взяти участь у майстер-класі. На прохання місцевої телекомпанії біля пам’ятника Тарасові Шевченку Заслужений артист України виконав символічну для кожного українця пісню «Плине кача по Тисині» (аранжування – Аліна Бжежінська, перекладення для бандури – Тарас Яницький).

Тарас Яницький

Тарас Яницький розповів, що давно планував дати концерт у Калуші. Проте це стало можливим тільки зараз, оскільки киянин через війну тимчасово проживає у сусідньому Івано-Франківську. «Моя мета – показати сучасну українську бандуру, її можливості. Дітей – змотивувати, зацікавити, щоб вони хотіли грати, щоб побачили, що бандура – це модерний інструмент, на якому можна грати як сучасні, так і старовинні мелодії», – зазначає бандурист. Долучається музикант і до волонтерської діяльності. З 2014 року бандурист систематично приїздить з концертами в район бойових дій на сході України, відвідує шпиталі, підтримує українських воїнів. Зараз більше волонтерить за кордоном, де дає благодійні концерти. Зокрема, останній відбувся у Вашингтоні при підтримці Посольства Україниу США, де було зібрано 10 тис. доларів на підтримку ЗСУ, зокрема, підтримку екіпажів парамедиків з «Госпітальєрів». Вітаємо зіркового викладача ФММ КНУКіМ Тараса Яницького і радіємо, що під час війни його творчість не зупиняється, а навпаки – стає ще активнішою!

Тарас Яницький