Факультет музичного мистецтва

​​​​

Фольклорний ансамбль «Кралиця» і капела бандуристів КНУКіМ стали переможцями міжнародних фестивалів традиційної культури в Туреччині!

Туреччина – країна, розташована між Чорним і Середземним морями, яка межує з Вірменією, Грузією й Іраном, з Іраком і Сирією, Болгарією, Грецією й Егейським морем. Туреччина…

Одразу виникають в пам’яті образи – всесвітньовідома картина Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султанові» і ім’я Насті Лісовської – улюбленої дружини султана Османської імперії Сулеймана, незабутньої Хуррем Султан – Роксолани. Туреччина – це відпочинок, море, гори, сонце, купола і мінарети, вранішній спів мулли…

Усі ці думки ще взимку почали роїтися в головах студентів і викладачів факультету музичного мистецтва КНУКіМ після того, як фольклорний ансамбль «Кралиця» і капела бандуристів КНУКіМ отримали офіційні запрошення на щорічні міжнародні фестивалі традиційної культури, музики і народного танцю в турецькі міста Ербаа (регіон Токат) і Акчаабат (регіон Тробзон). Ще взимку відомі музичні колективи КНУКіМ розпочали активну підготовку спільної фестивальної програми: розучували українські народні танці, нові ансамблеві бандурні твори, готували  національну атрибутику і символіку, книги, брошури, листівки з символікою КНУКіМ і творчих колективів, які, за фестивальними вимогами, мали привезти із собою в Туреччину. Сесія пролетіла швидко, всі думками були вже в сонячній Туреччині…

Подорож великої творчої делегації Факультету музичних мистецтв КНУКіМ у складі фольклорного ансамблю «Кралиця» і капели бандуристів КНУКіМ до омріяного першого фестивального міста в Туреччині – Ербаа – заслуговує на окрему довгу гіперемоційну розповідь. Не будемо зупинятися на негативних моментах, пов’язаних із питаннями роботи прикордонних служб різних держав, які перетинав автобус із нашими музикантами. Більше в цій дорозі було все ж такі позитиву: літній Краснодар, сонячний Сочі і лазурне море; неповторний Владикавказ, казкові гостинні Тбілісі і Батумі, захоплюючий серпантин – гірська «військово-грузинська» дорога, величні кавказькі гори, краєвиди, мінеральні джерела, водоспади…

27 червня музиканти КНУКіМ нарешті прибули на ХХ-ий Міжнародний фестиваль  традиційної культури «Erbaa Kültür Etkinliği» в турецьке місто Ербаа. Фестивальний вирій одразу закрутив фольклористів і бандуристів КНУКіМ, які окрім музичних виступів на різних творчих майданчиках міста і регіону, ще встигли насолодитися відпочинком, засмагнути під лагідним турецьким сонцем, відвідати місцевий парк атракціонів і скуштувати запашний турецький чай в місцевих кафе-чайних, побувати на фестивальному ярмарку, відвідати з екскурсією історичний центр міста…

Капела бандуристів КНУКіМ під керівництвом заслуженого артиста України, професора Андрія Іваниша одразу стала улюбленицею головного режисера фестивалю, якого вразили унікальні можливості нашого старовинного інструменту, – наші бандуристи розпочинали всі фестивальні концерти в м. Ербаа. Фольклорний ансамбль «Кралиця» під керівництвом заслуженого працівника культури України, професора Івана Сінельнікова запалював неповторним автентичним вокалом, і всі без винятку – і бандуристи, і фольклористи – танцювали українські народні танці і долучали до цього місцевих жителів і гостей фестивалю – творчі колективи з далекої російської Якутії, Грузії, Вірменії, Китаю, інших країн світу. Музиканти КНУКіМ мали кілька протокольних зустрічей з мером й іншими представниками керівництва міста, де відбувся дружній обмін подарунками і нагородження творчої делегації КНУКіМ дипломом фестивалю.

Кожний фестиваль – це цікаве живе спілкування музикантів різних країн. Українські музиканти стали улюбленцями фестивальної Туреччини: навіть звичайні прогулянки містом перетворювалися для КНУКіМівців у численні фотосесії на імпровізованих концертних майданчиках міста. Наша делегація настільки сподобалась поважним очільникам міста, що вони вирішили дати можливість музикантам КНУКіМ безкоштовного відпочинку в Ербаа протягом кількох днів, що відділяли їх від другого фестивалю в м. Акчаабат.

«Müzik ve Halkoyunları Festivali» – ХХІІ-й Міжнародний фестиваль музики і народного танцю – відбувався в м. Акчаабат з 3-го по 7 липня. Якщо Ербаа це континентальна Туречина, то Акчаабат – це берег Чорного моря, де буквально у двадцяти метрах від моря жила наша делегація. Робота «Кралиці» і капели бандуристів КНУКіМ в Акчаабаті була насиченою і плідною: творчі колективи КНУКіМ разом з іншими фестивальними колективами з Греції, Литви, Туреччини, Грузії, Албанії, Росії, Болгарії, Естонії взяли участь в яскравому фестивальному дефіле вулицями міста, кількох збірних фестивальних концертах, зустрічах із мером й іншими очільниками міста, загальному блискучому шоу – закритті фестивалю на головній площі міста. За підсумками творчої роботи на цьому фестивалі мистецька делегація КНУКіМ була нагороджена дипломом і медаллю за найкраще виконання народних пісень і танців. Під час фестивалю в Акчаабаті музиканти КНУКіМ не забували і про відпочинок: чудова природа, сонце і турецький берег Чорного моря подарували нашим студентам незабутні враження.

Дорога додому з Туреччини промайнула швидко, студенти і викладачі КНУКіМ були приємно вражені доброму і поважному ставленню до них (і до України загалом) з боку грузинських прикордонників, знову вражені краєвидами кавказьких гір. Додамо, що ця подорож відбувалася з ініціативи товариства турків в Україні і особисто представника спілки «Туреччина - Україна» Дори Арнаут. Учасники творчих колективів КНУКіМ надзвичайно вдячні цьогорічній випускниці – фольклористці КНУКіМ Ганні Мітіогло, яка всі два тижні подорожі для всього колективу виконувала нелегку роль перекладача з турецької мови.

Студенти і викладачі факультету музичного мистецтва КНУКіМ низько вклоняються і дякують за можливість побувати в Туреччині завідувачу кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва, професору Наталії Регеші, завідувачу кафедри бандури і кобзарського мистецтва, професору Володимирові Єсипку, декану факультету музичного мистецтва, професору Надії Брояко і особисто – ректору КНУКіМ, професору Михайлу Поплавському!!! Ми ще раз довели, що українська пісня, українська музика і традиції – вічні і зрозумілі у всьому світі!

 

Текст - Валентина Сінельнікова, кандидат історичних наук, ст. викладач кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва.

Фото Івана Сінельнікова

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач
Консультує: Дорофєєва Вероніка Юріївна, тел. (068) 776-07-08

✔  керівник народного хору, диригент, артист хору, соліст-вокаліст, викладач
Консультує: Скопцова Олена Михайлівна, тел. (067) 920-65-74

✔  керівник фольклорного ансамблю, артист ансамблю, викладач
Консультує:
Сінельнікова Валентина Володимирівна, тел. (098) 398-20-30

✔  керівник академічного хору, диригент, артист хору, соліст-вокаліст, викладач​
Консультує: Кречко Наталія Михайлівна, тел. (067) 279-73-74