Факультет музичного мистецтва

​​​​

Зустріч із членом-кореспондентом НАН України Анатолієм Іваницьким

11 вересня 2013 року студенти і викладачі секції музичного фольклору Кафедри фольклористики, народнопісенного виконавства та хорового мистецтва радо зустрічали шановного гостя – доктора мистецтвознавства. професора, члена-кореспондента Національної Академії Наук України, провідного наукового співробітника Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України, відомого українського фольклориста Анатолія Івановича Іваницького.

Анатолій Іванович Іваницький – відома постать у фольклористиці пострадянського простору, його підручниками «Український музичний фольклор», «Українська народна музична творчість», «Українська музична фольклористика (методологія і методика)», «Хрестоматія з українського музичного фольклору» та іншими користуються всі музичні виші України.

А.І. Іваницький стояв у витоків музично-фольклористичної спеціалізації в КНУКіМ і був першим завідувачем кафедри фольклору й етнографії. Він виховав понад 30 магістрів, аспірантів і докторантів, об’їздив з експедиціями пів-України, написав більше 20 монографій.

Вихід останньої – «Пісні з родин і хрестин», що побачила світ лише місяць тому, став офіційним приводом для зустрічі студентів і викладачів – фольклористів із шановним професором.

Анатолій Іванович презентував свою нову книгу, куди увійшло 280 зразків народнопісенної творчості, викликавши неабиякий інтерес у слухачів. На зустрічі він розповів про своє експедиційне життя на Чорнобильському Поліссі і Поділлі, записані ним пісні, що стали основою для випуску кількох книг. Поділився Анатолій Іванович і темою нової книги, над якою працює зараз. В основу покладені його власні польові експедиційні щоденники.

Шановний професор щиро порадів успіхам сьогоднішніх студентів і викладачів – фольклористів КНУКіМ, а особливо – новому приміщенню лабораторії музичного фольклору і традиційної культури – сучасному, креативному, просторому, обладнаному за всіма вимогами Болонського процесу.

Зустріч відбувалася в теплій, дружній обстановці, студенти особисто спілкувалися з шановним гостем, розпитували про його наукову та експедиційну роботу, просили автограф. Завершився вечір загальним фото фольклористів КНУКіМ із вельмиповажним гостем і плануванням наступних заходів навчально-творчої лабораторії. Керівник секції музичного фольклору Іван Григорович Сінельніков особисто подякував усім присутнім за творчий настрій і робочу атмосферу,  наголосивши, що в рамках його авторського проекту «Іванова толока» вже не перший рік відбуваються різноманітні творчі й наукові заходи та закликав студентів до співпраці. Отже, черговий сезон роботи навчальної лабораторії музичного фольклору і традиційної культури – розпочато! Запрошуємо всіх, кому небайдужа доля народної пісні в Україні, до співпраці в наше нове приміщення за адресою: вул. Чигоріна, 20, ауд. 39.

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач
Консультує: Дорофєєва Вероніка Юріївна, тел. (068) 776-07-08

✔  керівник народного хору, диригент, артист хору, соліст-вокаліст, викладач
Консультує: Скопцова Олена Михайлівна, тел. (067) 920-65-74

✔  керівник фольклорного ансамблю, артист ансамблю, викладач
Консультує:
Сінельнікова Валентина Володимирівна, тел. (098) 398-20-30

✔  керівник академічного хору, диригент, артист хору, соліст-вокаліст, викладач​
Консультує: Кречко Наталія Михайлівна, тел. (067) 279-73-74