Факультет музичного мистецтва

​​​​

Нова творча зустріч в лабораторії музичного фольклору і традиційної культури ФММ КНУКіМ

Творчий сезон 2013-2014-ого навчального року в лабораторії музичного фольклору і традиційної культури Факультету музичного мистецтва КНУКіМ продовжується. Вже відбулося кілька надзвичайно цікавих зустрічей з українськими науковцями і практиками-фольклористами, спогади про які ще й досі бентежать всіх, кому пощастило бути їх учасниками.

Дуже цікавою і пізнавальною стала і нова зустріч – на цей раз майстер-клас з автентичного українського співу і гри на традиційних духових інструментах проводили відомі в мистецьких колах молоді фольклористи, переможці міжнародних конкурсів і фестивалів, а також фіналісти телевізійних проектів «Україна має талант» і «Голос країни» Сусанна Карпенко і Максим Бережнюк.

Сусанна і Максим – випускники-фольклористи нашого мистецького вишу, навчалися співу і грі на народних інструментах у викладачів КНУКіМ Івана Сінельнікова, Раїси Гусак, Ганни Коропніченко. Сьогодні – це одні з найперспективніших молодих фольклористів України, які працюють у різних напрямках музики – від традиційного, автентичного фольклору до класичної, і навіть – популярної та альтернативної музики, і співпрацють із різними фольк-, поп-, рок-гуртами та музикантами в Україні і за кордоном.

 

Сусанна Карпенко – одна із засновників вже широко відомого в Україні і за кордоном фольклорного ансамблю «Божичі», керівник дитячого фольклорного гурту «Райгородок», викладач традиційного співу студії при Державному академічному українському народному хорі ім. Г. Верьовки. Активно співпрацює з гуртом «В.В.» і Олегом Скрипкою, в команді якого брала участь у шоу «Голос країни: нова історія».

 

Максим Бережнюк – соліст ансамблю народної музики «Дніпро», учасник етно-рок-гурту «Камо Грядеши» і фольклорного ансамблю «Кросна». У складі дуету «Рубашка бєлая» дійшов до півфіналу ІІІ-го сезону шоу «Україна має талант». Володіє понад 50-ма духовими народними інструментами (сопілка, флояра, фрілка, окарина, дримба, ковал, телинка, флейта Пана (ребро), гуцульський дідик та ін.). Гру Максима можна почути в альбомах таких відомих гуртів, як «Воплі Відоплясова» і «Ляпіс Трубецкой».

 

Максим родом із Рівненщини, Сусанна – з Київщини, але бажання експериментувати з музичною традицією України привело їх до спільного проекту «Візерунчасті пісні», пісні та музичні твори з якого і були презентовані під час майстер-класу в лабораторії музичного фольклору КНУКіМ.

 

Студенти Кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва із захопленням слухали у виконанні Сусанни Карпенко автентичні українскі пісні з Рівненщини, Чернігівщини, Житомирщини, а ще – татарські, сербські, російські, болгарські народні пісні. Сусанна коментувала своє виконання, на прохання глядачів ділилася секретами переймання виконавських особливостей автентичних співаків і опанування манерами співу різних регіонів.

Максим Бережнюк не лише грав на народних духових інструментах, але ще й співав у дуеті із Сусанною і розповідав про студентські роки у фольклорному ансамблі «Кралиця» КНУКіМ.

 

Зустріч була настільки захопливою, що глядачі довго не хотіли відпускати наших гостей, а керівник секції музичного фольклору Іван Григорович Сінельніков не стримався і заспівав із нашими гостями кілька пісень на їхнє прохання згадати роки навчання в нашому виші.

 

Завершився майстер-клас традиційним загальним фото його учасників і безпосереднім спілкуванням студентів із гостями, які під час зустрічі неодноразово наголошували на тому, що саме роки навчання в Київському національному університеті культури і мистецтв стали базою для їх подальшого професійного розвитку і творчих пошуків.

 

Отже, в лабораторії музичного фольклору і традиційної культури КНУКіМ вирує наукове і творче життя. Про заплановані наступні заходи лабораторії буде повідомлено на сайтах фольклорного ансамблю «Кралиця» КНУКіМ у соцмережах:
http://vk.com/club7282630
http://www.odnoklassniki.ru/group/43154778226912

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач
Консультує: Дорофєєва Вероніка Юріївна, тел. (068) 776-07-08

✔  керівник народного хору, диригент, артист хору, соліст-вокаліст, викладач
Консультує: Скопцова Олена Михайлівна, тел. (067) 920-65-74

✔  керівник фольклорного ансамблю, артист ансамблю, викладач
Консультує:
Сінельнікова Валентина Володимирівна, тел. (098) 398-20-30

✔  керівник академічного хору, диригент, артист хору, соліст-вокаліст, викладач​
Консультує: Кречко Наталія Михайлівна, тел. (067) 279-73-74