​​​​

Зиму проводжали – весну зустрічали !

Минулими вихідними неподалік с. Пирогів, що під Києвом, вирувала і святкувала мистецька «Арт – Масляна»! Зиму проводжали й весну зустрічали і старі, й малі! Тут і самовар був 300-літровий із запашним чаєм для усіх бажаючих, і млинці з різноманітними начинками, і розваги – катання на конях, возах, старовинні українські ігри «Закрутиха» і «Хто спритніший»…Ведучим цього надзвичайно цікавого проекту протягом дня був Кузьма (гурт «Скрябін»), а хедлайнером музичної програми Масляної – фольклорний ансамбль «Кралиця» Кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв.

Кралицькі дівчата та хлопці співали веснянки і танцювали, водили хороводи, закликаючи весну прийти якнайшвидше. Виконували і спеціальні масничні пісні – «Масляниця – кривошейка», «Масляниця, яка ти чудна», «А казали Масляна сім неділь». Багато хто із глядачів після виступу «Кралиці» підходили й казали, що сьогодні вперше дізналися про існування саме масничного музичного фольклору в Україні.

Активно відгукувалися всі присутні на святі і на запрошення краличан долучитися до українських народних танців: цікаво було спостерігати, як і малі дітки, і поважні бабусі й дідусі із задоволенням витанцьовували фігури танців «Краков’як», «Гречаники», «Яків» та української польки.

«Кралиця» не лише звеселяла глядачів, але й сама приєдналася до народних ігор, розваг, майстер-класів народних майстрів із вироблення народних ляльок і соломоплетіння, а також влаштувала справжню фотосесію з відвідувачами свята й опудалом – Масляною, яке було спалене наприкінці святкового дня. «Гори, гори ясно!» – кричали всі разом, водили хороводи навколо вогнища і святкували великою родиною киян, вірячи, що на зміну Марі – символу зими і смутку, (так інколи також називають в українській традиції опудало, що спалюється на Масляну) прийде весна, сонце, радість і спокій на українську землю!

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач