​​​​

Музична прем'єра до міжнародного дня музеїв

До Міжнародного дня музеїв 18 травня 2014 року в рамках міжнародного творчого англо-українського проекту відомого музикознавця Пола Генрі (Великобританія) відбулася прем’єра повного варіанту опери Генрі Перселла «Діоклетіан» за активної участі академічного хору «ANIMA» КНУКіМ під керівництвом відомого українського диригента, заслуженої артистки України, завідувача кафедри академічного хорового мистецтва КНУКіМ, професора Наталії Кречко.

Прем’єрне виконання «Діоклетіана» в Україні відбулося в Музеї книги та друкарства України, що знаходиться на території Києво-Печерської Лаври. Твір Генрі Перселла, жанр якого мистецтвознавці визначають як «семі-опера», звучав у виконанні барокового ансамблю «Колегіум Київ», академічного хору «ANIMA» КНУКіМ, концертмейстера Арсенія Полтавця, партія клавесину – Олена Жукова; диригент – Пол Генрі.

Семі-опера – це жанр, характерний для англійського музичного театру XVII ст., в якому розмовні діалоги поєднуються з музикою і танцями, з численними сольними та хоровими вокальними номерами, інструментальними прелюдії й симфоніями, варіаціями. Найвідоміший твір композитора – опера «Дідона і Еней», що вважається першою англійською оперою, вже була представлена взимку цього року широкому загалу. Її прем’єра, яка також відбулася у Музеї книги і друкарства України, стала початком творчої англо-української співпраці і першим проектом, здійсненим в її рамках Полом Генрі і українськими музикантами.

«Пророчиця», або «Історія Діоклетіана» – шедевр англійської оперної сцени епохи Реставрації. Опера тривала понад дві години, де значну частину музичного твору займали сольні партії у виконанні виключно студентів і випускників кафедри академічного хорового мистецтва КНУКіМ.

Христина Потішук, Андрій Морозан, Андрій Лобода, Яна Прохоренко, Вероніка Кудравець, Анастасія Чекало ва, Ірина Скидан, Дмитро Сошніков, Лілія Гуменюк, Дмитро Сьомкін, Назар Якобенчук, Сергій Борисенко, Олена Горяйнова, - це солісти, що своєю майстерністю захопили поважну публіку, що була присутньою на прем’єрі: мистецтвознавців, музикантів, викладачів і студентів мистецьких вишів Києва.

Прем’єра опери відбулася при переповненій глядацькій залі, супроводжувалася гучними оваціями й емоційною підтримкою публіки. Вітаємо академічний хор «ANIMA» КНУКіМ і його художнього керівника Наталію Михайлівну Кречко з вдалою роботою й новими досягненнями в міжнародному музичному просторі!

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач