​​​​

Музичні прем'єри сезону

Академічний хор «ANIMA» КНУКіМ під орудою заслуженої артистки України, завідувача кафедри академічного хорового мистецтва ФММ, професора Наталії Кречко став окрасою ХХІУ-го Міжнародного фестивалю «Музичні прем’єри сезону». Фестиваль є традиційним і відбувається вже понад 20 років. Його організатором є Київська організація Національної спілки композиторів України і Національна академія мистецтв України.

Головною метою фесту є популяризація сучасної світової хорової музики, а головною умовою – обов’язкове прем’єрне перше виконання нових хорових творів.

27 травня в рамках ХХІУ-х «Музичних прем’єр сезону» у Малій залі НМАУ відбувся концерт хорової музики, участь в якому взяли хор «ANIMA» і Наталія Кречко. Підготовка до фестивалю йшла протягом усього року: у співпраці з українськими композиторами народжувалися й вивчалися нові твори, ставилася сценографія, йшла робота з солістами.

Академічний хор «ANIMA» КНУКіМ відкривав концерт 27 травня, у якому брали участь ще жіночий хор «Павана» НПУ ім. М. Драгоманова (художній керівник Л. Байда) і камерний хор «Київ» (художній керівник М. Гобдич). У своїй частині імпрези хор і його керівник презентували вимогливій мистецький публіці, що є надзвичайно фаховою на «Музичних прем’єрах», диптих відомого українського композитора Валентина Сильвестрова на вірші Олександра Блока («Девушка пела в церковном хоре» і «Балаган») і три твори сучасного класика українського хорового мистецтва Лесі Дичко на вірші Тараса Шевченка («Утоптала стежечку», «Ой маю, маю я оченята» і «Ой стрічечка до стрічечки»).

Справжнім відкриттям фестивалю стало прем’єрне виконання духовного триптиху «Sub Specie Aeternitatis» («Під знаком вічності»), автором якого є викладач КНУКіМ – кандидат мистецтвознавства, доцент Ігор Тилик. Прозоре звучання творів, їх незбагненна філософічність і неосяжність, майстерне виконання хором «ANIMA» і їх інтерпретація художнім керівником колективу – професором Наталією Кречко були заслужено оцінені вимогливою публікою!!!

Ми вітаємо хор і його керівника з мистецьким визнанням: участь у такого роду фестах дає можливість студентам відчути себе справжніми професіоналами й долучитися до традиційної хорової музики й нових експериментальних пошуках у хоровому мистецтві!

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач