​​​​

Майстер-клас від маестро баритона

Нещодавно в нашому університеті відбувся майстер-клас Заслуженого артиста України, соліста Національної опери України та викладача з сольного співу Володимира Васильовича Опенька!

Володимир Васильович – син видатного полтавського педагога і вокаліста В.І.Опенька, серед учениць якого народна артистка України Л. Юрченко. Закінчив Національну музичну академію України ім. П.І.Чайковського (1997, клас народного артиста СРСР, професора А.Ю. Мокренка). З 1989 по 1996 рр. – співав у Ансамблі пісні та танцю Збройних Сил України. З 1996 – соліст Національної опери України.

Серед партій Маестро – найвідоміші світові оперні ролі: Онєгін, Єлецький («Євгеній Онєгін», «Пікова дама» П.Чайковського), Князь Ігор в однойменній опері О.Бородіна, Ріголетто, граф ді Луна, Макбет, Жорж Жермон («Ріголетто», «Трубадур», «Макбет», «Травіата» Дж. Верді), Фігаро («Севільський цирульник» Дж. Россіні), Ескамільо («Кармен» Ж. Бізе), Шарплес, Мандарин («Мадам Баттерфлай», «Турандот» Дж. Пуччіні), Сільвіо («Паяци» Р. Леонкавалло), Меркуціо, Паріс («Ромео і Джульєтта» Ш. Гуно), Граф Робінзон («Таємний шлюб» Д. Чімарози, Андрій Болконський («Війна і мир» С. Прокоф’єва).

Пан Володимир – володар голосу широкого діапазону, неповторного оксамитового тембру, особливо у верхньому регістрі. За оцінкою музичних і театральних критиків, співак вирізняється темпераментною акторською грою, що дозволяє йому блискуче розкривати образи класичного та сучасного оперного репертуару.

Про працю у провідних оперних театрах Голландії, Бельгії, Польщі й гастрольні подорожі Францією, Німеччиною, Швейцарією, Бельгією, Словенією, Канадою розповів на початку майстер-класу Маестро. А далі був живий спів і живе спілкування – маестро працював із студентами – вокалістами, ділився з ними секретами вокальної й сценічної майстерності, радив певні вокальні вправи на розвиток дихання, діапазону й дикції молодих співаків. П. Володимир розповідав також і про свого батька – відомого українського педагога з вокалу, про його методику роботи з молодими початківцями – співаками, про деякі педагогічні принципи навчання співу і практично демонстрував різноманітні вокальні вправи.

Студенти – музиканти ФММ КНУКіМ із захопленням слухали гостя, навіть намагалися конспектувати практичні поради п. Володимира, охоче повторювали за ним вокальні вправи, спілкувалися, фотографувалися, обмінювалися враженнями.

Дякуємо шановному Маестро, бажаємо переможного подолання нових творчих вершин, здійснення музичних планів і чекаємо на нові майстер-класи в рамках «Мистецьких зустрічей на ФММ КНУКіМ»!

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач