​​​​

Душі пісенної криниця

3 лютого студенти – музиканти КНУКіМ долучилися до безмежного світу народнопісенного виконавства, відвідавши майстер-клас видатної української співачки народної артистки України, професора КНУКіМ Поліни Григорівни Павлюченко.

Родом із Київщини, Поліна Григорівна у 1966 році закінчила студію при Українському народному хорі імені Григорія Верьовки, з того часу стала солісткою цього хору. Її оксамитовий народний альт підкорив своєю неповторністю півсвіту: у складі нашого прославленого хору співачка побувала майже в усіх країнах Європи, Латинської й Північної Америки, в багатьох країнах Азії й Африканського континенту. Виступала у складі вокального тріо разом з Вірою Мартиненко (сопрано) та Наталією Цюпой (контральто): у 1995 році за видатну працю у популяризації народнопісенної спадщини українського народу світом всім трьом присвоїли звання народних артисток України.

Поліна Григорівна – випускниця нашого вишу: у 1975 році закінчила Київський інститут культури (нині КНУКіМ). Сьогодні вона відомий в Україні музичний педагог, професор КНУКіМ, займається постановкою професійних жіночих голосів за спеціальністю «народний спів».

На майстер-клас Берегині народної пісні зібралися студенти факультету музичного мистецтва КНУКіМ, колеги Поліни Григорівни, її випускники. Сама зустріч була побудована як практична робота п. Поліни з її студентами – співали Влада Євреімова і Валентина Єрмолаєва (ІУ курс), Вікторія Лєвтерова  (ІІІ курс) та інші. Кожній студентці Поліна Григорівна давала практичні поради, намагалася добитися від студенток емоційного виконання кожного музичного рядка, вжитися в драматургію пісні, передати її філософію й образність. Зверталася увага й на вокальну роботу виконавців, на чистоту інтонування, силу звука, дихання, опору, резонатори.

Своєрідну практичну міні-лекцію студенти, що були присутніми на майстер-класі, детально конспектували у зошити: було зрозуміло, що теоретичне опрацювання матеріалу повинно обов’язково закріплюватися на практиці, а практичний багаторічний вокальний виконавський і педагогічний досвід п. Поліни, який вона намагалася передати усім приступним, є безцінним!

Бурхливі оплески й вигуки «Браво!» супроводжували фінальну частину майстер-класу, студенти віддячили Поліни Григорівні квітами й щирими емоціями, а також проханням провести ще кілька таких чудових зустрічей! Тож до нового майстер-класу!

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач