​​​​

Святкування днів св. Анни Ярославівни у Франції

8-11 травня в Парижі та в містечку Санліс біля Парижа відбулися традиційні святкування днів Анни Ярославни в Франції. У святкуваннях взяли участь представники української діаспори та влади міста Санліс, запрошені дипломатичні представники, приїхали також гості з України та Північної Америки. Особливим гостем святкувань став глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук). А музичну програму святкувань представляв фольклорний ансамбль «Кралиця» КНУКіМ під керівництвом заслуженого працівника культури України професор Івана Сінельнікова.

Довідка

Анна Ярославна, знана також як Анна Київська – донька великого князя Київського Ярослава Мудрого і шведської принцеси Інгегерди, племінниця святих Бориса і Гліба. У 1051 році Анна в Реймсі одружується з французьким королем Генріхом I, і стає королевою Франції. Анна провела велику частину свого життя у Санлісі. У той час Санліс був резиденцією французьких королів. У 1060 році як вияв вдячності за народження сина Філіпа, королева Анна Київська заснувала абатство Святого Венсана y Cанлісi. Абатство збереглося до сьогоднішнього дня, і зараз у ньому розташовується приватний католицький коледж. При вході в Абатство стоїть перший пам’ятник Анні Ярославні, що був встановлений після Французької революції. Ще один пам’ятник Анні Київській відкрив у 2005 році Президент України Віктор Ющенко. У 2010 її іменем названо школу в Санлісі. Щороку у травні українська громада Франції разом з представниками французького уряду, України та діаспори святкують дні Анни Ярославни.

27 вересня 2013 року Паризька єпархія святого Володимира Великого Української Греко-католицької Церкви придбала храм в Санлісі, колишню церкву благодійної лікарні, що пустувала з 2002 року. Церква була придбана за 203 тисячі євро за пожертви львівських підприємців, а також українців з України, Франції, Англії, Сполучених Штатів та Канади. Церква в Санліс носить ім’я страстотерпців Бориса і Гліба, рідних дядьків Анни Ярославни, 1000-ліття їх мученицької смерті Україна відзначає цього року.

***

Святкування в колишній резиденції французьких королів – містечку Санліс відбувалися 10 травня і розпочалися із покладення квітів до пам’ятника Анни Київської і пам’ятної дошки жертвам Голодомору. Продовжилося свято урочистою Літургією в церкві Бориса і Гліба (Cathédrale de Senlis). Богослуження очолив Блаженніший Святослав Шевчук. Співслужили Mgr Jacques Benoit-Gonnin, Єпарх de Beauvais, Noyon et Senlis, владика Гліб(Лончина), Єпарх Лондонський, владика Кен (Новіківський), Єпарх NewWestminster, Canada, владика Борис (Ґудзяк), Єпарх Паризький і владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський.

Опісля відбувся концерт хору катедри святого Володимира Великого, яким керував всесвітньо відомий український диригент Кирило Карабиць – головний диригент симфонічного оркестру в Bournemouth (Великобританія), який у 2013 році визнаний диригентом року британським Royal Philharmonic Society.

«Кралиця» була безпосереднім учасником цих знакових подій: кнукімівці були присутніми на богослужінні і на святковій дружній pique-nique–в трапезній Ліцею Saint-Vincent, дали аншлагів концерт у мерії м. Санліс, співали гімн України під час покладання квітів українською громадою Франції до пам’ятника Анні Ярославівні і «Многая літа» у церкві наприкінці богослужінні, спілкувалися із владикою Святославом (Шевчуком), дали кілька виступів під час офіційних прийомів у графіні Віолетти Амйо (саме вона запросила фольклористів КНУКіМ до участі в урочистостях і організувала усю програму перебування краличан у Франції), в мерії міста і під час зустрічі із засновниками «Культурного центру Анни Ярославівни» у Санлісі, який з свого часу заснування у 2014 році, вже став осередком культурного життя для української громади і для французів.  Його завдання – краще інформувати, показувати українських митців, українське кіно, українську моду, українську кухню, книжку показувати те, що зацікавить французів і знайде шлях до їхнього серця.  Гастрольні виступи фольклорного ансамблю «Кралиця» КНУКіМ стали однією із складових цієї міжнародної співпраці.

Краличани не змогли не скористатися можливістю – і окрім запланованих творчих виступів для української громади Франції  - відвідали із одноденною екскурсією Париж – Ейфелева вежа, Нотр Дам, - очі розбігалися, а фотоапарати не встигали фіксувати усі емоції! Екскурсії по Дрездену й Кракову – історичним частинам цих стародавніх європейських міст – також залишили незабутні спогади і створили неповторну атмосферу казки по дорозі у Санліс і в Київ.

Емоції вирують, фотографії сотнями розміщуються в соціальних мережах. Ми щиро радіємо за наш знаний в світі фольклорний колектив, що додав до країн своїх шанувальників тепер ще й Францію! А «Кралиця» безмерно вдячна усім, хто допомагав у здійсненні цієї подорожі: деканату факультету музичного мистецтва і ректорату КНУКіМ!

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач