Факультет музичного мистецтва

​​​​

Україно-американські вечорниці

5 листопада 2015 року студенти першого курсу напряму підготовки «народна художня творчість» і студенти – фольклористи стали учасниками міжнародних україно-американських вечорниць: разом із своїм куратором – завідувачем кафедри народної художньої творчості та фольклору кандидатом історичних наук, доцентом Валентиною Володимирівною Сінельніковою вони відвідали Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», де в цей вечір за підтримки посольства США відбувся концерт – вечорниці американської та української традиційної музики за участі гуртів «Old Grey Goose International» (США) і «ГуляйГород» і «Надобридень» (Україна, Київ).

Гурт «Old Grey Goose International» («Старий сивий гусак інтернешнл») грав традиційну американську танцювальну музику на різних акустичних інструментах, учасники гурту співали самі і вчили співати публіку американських фольклорних пісень про кохання, працю і життя, вчили танцювати локальні народні американські танці, характерні для штату Мен, звідки родом усі музиканти гурту. «Ми пропагуємо взаємодію і взаєморозуміння між різними культурами через виконання традиційних пісень і танців та обмін ними», - спілкувалися між співами й грою на інструментах із публікою американські музиканти.

Українську традиційну культуру на вечорницях представляли два київські гурти: «Надобридень» і «ГуляйГород». Обидва гурти досліджують і відтворюють традиційну інструментальну традицію і репрезентують виключно традиційні народні інструменти із багатьох регіонів України. «ГуляйГород» продемонстрував також традиційну для центральної України манеру багатоголосного співу і запросив усіх до власне вечорниць: саме тут просто обмін музичними номерами перейшов у невимушене спілкування під час вивчення українських народних танців.

Разом із американськими гостями із задоволенням народні танці виконували і студенти – музиканти КНУКіМ. «Гопак», «Орлиця», «Гречаники», «Баламут», «Молодичка», - це ще не усі назви танців, що опанували за цей вечір кнукімівці. Спілкувалися не лише під час танців: із радістю студенти – першокурсники дізналися, що два учасники «Гуляй Городу» Северин Данелейко і Сергій Постольников є випускниками факультету музичного мистецтва КНУКіМ. Із ними розмовляли про творчість гурту, участь у мистецьких фестивалях і акціях в Україні і закордоном, а випускники із цікавістю розпитували сучасних кнукімівців про сьогодення факультету і вузу.

Надзвичайна музична атмосфера відвертості й свободи панувала на вечорницях. Студенти – музиканти КНУКіМ із захопленням розповідають один одному про спільні співи і танці із американськими гостями і чекають із нетерпінням на нові відкриття і нове спілкування із традиційною культурою інших народів, через яку краще розумієш і посягаєш неосяжність і велич українського народного мистецтва!

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач
Консультує: Дорофєєва Вероніка Юріївна, тел. (068) 776-07-08

✔  керівник народного хору, диригент, артист хору, соліст-вокаліст, викладач
Консультує: Скопцова Олена Михайлівна, тел. (067) 920-65-74

✔  керівник фольклорного ансамблю, артист ансамблю, викладач
Консультує:
Сінельнікова Валентина Володимирівна, тел. (098) 398-20-30

✔  керівник академічного хору, диригент, артист хору, соліст-вокаліст, викладач​
Консультує: Кречко Наталія Михайлівна, тел. (067) 279-73-74