​​​​

«Бархат душі людської…»

«Любіть народну пісню – вона бархат душі людської, без неї не можна жити!» - так закінчив свій майстер-клас для студентів – фольклористів ФММ КНУКіМ відомий український співак, виконавець на кількох народних інструментах Микола Платонович Тотовицький.

А починалася зустріч із спогадів: пан Микола із радістю згадував роки навчання в Київському національному університеті культури і мистецтв і спів у фольклорному ансамблі «Кралиця», яким керував тоді ще молодий викладач, а сьогодні – професор, заслужений працівник культури України Іван Григорович Сінельніков. Студенти із задоволенням констатували, що гість, як і вони, є кнукімівцем, і сьогодні – вже досить відомим в Україні і за її межами виконавцем – фольклористом. Микола Платонович розповідав також про своє дитинство в селі Кричильськ Сарненського району Рівненської області, про батьківську багатодітну родину, із світлим сумом згадував про свій рідний край і річку Горінь, на березі якої і сьогодні стоїть батьківська хата.

Захопив усіх присутніх на зустрічі пан Микола своєю майстерністю гри на гармошці, яку опанував, як і скрипку, і кілька народних духових інструментів, самотужки (одна із народних польок, що заграв гість, носила жартівливу назву «Із городу бульбу перла»). Заграв Микола Платонович і на старовинному гуцульському інструменті – наї (ребрі Пана). Заспівав кілька своїх рідних рівненських автентичних пісень і зачарував вмінням пересвистувати лісових пташок: вустами пана Миколи щебетали поліські солов’ї, кувала зозуля, пугач кричав свою «пугу» та подавали голос ще понад двадцять інших пташок. Ось тут стало зрозуміло, чому у пана Миколи в українському мистецькому середовищі існує добре прізвисько «Соловей».

Надзвичайно теплою і цікавою була ця зустріч! Микола Платонович ще й поспівав разом із Іваном Григоровичем Сінельніковим: поліська пісня «Ой гай, мати» унесла усіх у далекі часи, коли, напевно, ця мелодія передавала безкрайній сум хлопця, що поїхав від своєї рідної домівки. А ще гість заграв на гармошці і експромтом створив ансамбль із студентів – Женя Пихтін і Тимофій Музичук підігравали на бубоні і бухалі (барабані).

«Любіть народну пісню! Бо я її так люблю, що жити без неї не можу!» – ще раз наголосив Микола Платонович. – «Цінуйте своїх викладачів, бо вони хочуть передати вам людську мудрість, що в піснях наших закладена! Я вдячний нашому університету і завжди із гордістю кажу про те, що я вчився в КНУКіМ і співав в «Кралиці»! Приємно, дітки, з вами спілкуватися, хочу ще раз, і не один, до вас прийти, бо відчуваю, що ви так, як і я, щиро любите нашу землю і нашу пісню!» - так завершив своє спілкування Микола Платонович.

А ми додамо, що майстер-клас пана Миколи був ініційований професором кафедри народної художньої творчості та фольклору Іваном Григоровичем Сінельніковим. Ми чекаємо на наступні несподівані і вкрай цікаві творчі зустрічі в лабораторії музичного фольклору ФММ КНУКіМ!

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач