​​​​

Тренінг із фольклорних відеозаписів

Під час навчальної практики студенти – фольклористи ФММ КНУКіМ із задоволенням відвідують цікаві професійні тренінги, організовані для них викладачами кафедри народної художньої творчості та фольклору. 17-го грудня 2015-го року коучем (вчителем, тренером) для усіх учасників тренінгу був асистент кафедри, фольклорист – практик із багаторічним стажем Олег Юрійович Коробов.

Темою тренінгу стала «Фольклористична відеозйомка в польових умовах: основні завдання». Студенти разом із досвідченим тренером розглядали питання організації фольклористичної відеозйомки, технічного обладнання зйомки в польових умовах, методики проведення відеосеансу в умовах фольклорно-етнографічного дослідження.

Особливістю цього тренінгу стало використання значної кількості ілюстративного матеріалу: Олег Юрійович демонстрував власні фольклористичні відеозаписи, записи із відеоколекцій провідних фольклористів України, із зацікавленням студенти дивилися відеозаписи, здійснені фольклористами Франції, Польщі, Литви в Україні, і порівнювали їх методику відеозапису і монтування експедиційних відеоматеріалів із вітчизняною, або власною.

Необхідність здійснення відеозапису під час польового дослідження для свідомого фольклориста є безперечною, сучасні технології дозволяють фіксувати відеоматеріали навіть на мобільні телефони, тому головне завдання фольклориста – під час експедиції не упустити жодної автентичної події – будь то пісня, обряд, звичайна бесіда автентичних носіїв традиції чи масове традиційне календарне чи родинне дійство – усе потрібно записувати: цінність цих матеріалів з кожним роком зростає, а носіїв традиційних знань з кожним роком стає все менше.

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач