​​​​

Різдвяний передзвін

В рамках навчальної практики студенти – фольклористи КНУКіМ – учасники фольклорного ансамблю «Кралиця»  - взяли участь у ювілейному Всеукраїнському фестивалі колядок і щедрівок у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Цьогоріч фестиваль відбувався вп’яте і зібрав на творчому майданчику хорові і фольклорні колективи із різних міст України. Під куполами Собору Успіння Пресвятої Богородиці лунали церковні і світські колядні пісні, якими так славиться українська земля. Найкращі церковні хори України, запрошені до участі у фестивалі його художнім керівником – заслуженим артистом України, відомим українським хоровим диригентом і музикантом Рубеном Толмочовим, дарували мистецтво співу усім, хто прийшов у цей святковий фестивальний день на концерт в Собор.

Кнукімівська «Кралиця», за словами організаторів фестивалю, стала відкриттям мистецької імпрези. Українські колядки і щедрівки у народній манері співу «Кралиці» заворожили й зачарували публіку. В цей вечір «Кралиця» під керівництвом заслуженого працівника культури України професора кафедри народної художньої творчості та фольклору Івана Сінельнікова подарувала глядачам народні колядні пісні, записані учасниками колективу в Чернігівській і Житомирській областях: «Ой сів Ісус Христос тай вечеряти» (солістка – студентка 4-ого курсу Ірина Гудзь), «Ой у полі-полі виросла ялина» (солістка – студентка 4-го курсу Ганна Тищенко) і надзвичайно старовинну «Ой у Києві та й на камені» (солістка – студентка 2-го курсу Юлія Базелюк), а також кілька щедрівок.

Участь в таких мистецьких імпрезах є надзвичайною можливістю для студентів – музикантів вдосконалити свої практичні вміння і навички з фахових дисциплін, здобути неоціненний практичний сценічний досвід, опанувати новий мистецький репертуар, поспостерігати за «закулісним» фестивальним життям, визначити для себе принципи і практичні засади організації мистецької імпрези всеукраїнського рівня.  Усі ці можливості надав студентам – фольклористам КНУКіМ 5-й Всеукраїнському фестивалі колядок і щедрівок у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Оплески вдячної публіки стали найкращою нагородою і визнанням для краличан. Дякуємо фестивалю за незабутні враження і спогади і чекаємо на подальшу співпрацю.

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач