Факультет музичного мистецтва

​​​​

Лялька-мотанка – український оберіг

Навчальна практика у студентів кафедри народної художньої творчості та фольклору є насиченою і різноманітною. 28 січня 2016 року в рамках навчальної практики в лабораторії музичного фольклору ФММ КНУКіМ відбувся майстер-клас з виготовлення української ляльки – мотанки, підготовлений студентом – фольклористом  2-го курсу Євгеном Пихтіним.

Отримавши на кафедрі практичне завдання: провести майстер-клас із народного декоративно-прикладного мистецтва, Женя підійшов до цього творчо і креативно – згадав усе, чому навчився у школі декоративно-прикладного мистецтва м. Запоріжжя, підготував необхідний матеріал, підібрав народну музику, що створили яскравий фон під час практичного виконання завдання майстер-класу; підготував цікаву розповідь про оберегові функції української ляльки – мотанки.

Бажаючих побувати на майстер-класі було стільки, що Євгену прийшлося поділити усіх на дві групи: отже, кожен, хто прийшов на майстер-клас, робив для себе оберегову ляльку – мотанку із різнокольорових матузок під назвою «Нерозлучники» або «Дзвіночки»: дві лялечки, руки яких є поєднаними, яки в український традиції оберігали рід, родину, добробут в оселі («щоб рід дзвенів», як говорять в народі).

Ляльки робили усі – і дівчата, і хлопці, викладачі і працівники деканату. До речі, ми зауважили, що під час майстер-класу ні у кого не було бажання скористатися сучасним гаджетом, або поспілкуватися із кимось телефоном, - живе спілкування, як ніщо інше, поєднує людей. Під час майстер-класу студенти допомагали один одному, обмінювалися емоціями, взагалі атмосфера була дуже щирою й просвітленою.

Ми пропонуємо фотозвіт і плануємо в рамках навчальної практики ще кілька майстер-класів Євгена Пихтіна в лабораторії музичного фольклору КНУКіМ! Запрошуємо усіх охочих!

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач
Консультує: Дорофєєва Вероніка Юріївна, тел. (068) 776-07-08

✔  керівник народного хору, диригент, артист хору, соліст-вокаліст, викладач
Консультує: Скопцова Олена Михайлівна, тел. (067) 920-65-74

✔  керівник фольклорного ансамблю, артист ансамблю, викладач
Консультує:
Сінельнікова Валентина Володимирівна, тел. (098) 398-20-30

✔  керівник академічного хору, диригент, артист хору, соліст-вокаліст, викладач​
Консультує: Кречко Наталія Михайлівна, тел. (067) 279-73-74