​​​​

Екскурсія музеєм

Минулого тижня студенти кафедри академічного хорового мистецтва факультету музичного мистецтва в рамках навчальної практики разом із старшим викладачем Оленою Юріївною Грицюк мали змогу доторкнутись до прекрасного, побувавши в Національному музеї російського мистецтва.

Багато цікавого дізналися студенти під час екскурсії, наприклад, що музей розміщується у приміщеннях особняка Федора Терещенка (кін. XIX - поч. XX ст.; архітектори — Володимир Ніколаєв, Андрій Гун); музей відкрився в 1922 році як  Київська картинна галерея. А основу музейного фонду склали художні колекції київських промисловців та меценатів Терещенків.

Київський музей російського мистецтва володіє зразками всесвітньовідомих майстрів - художників, серед яких — К. Брюллов Д. Левицький,  І. Шишкін, М. Врубель,  І. Левітан,  М. Нестеров, І. Рєпін, В. Сєров та інші. Усі цю неповторну живописну красу змогли побачити студенти – музиканти КНУКіМ.

Музей володіє невеликим, але дуже цінним зібранням зразків давньоруського мистецтва ХIII—ХVII століть. Здебільшого -  це ікони та твори декоративно-ужиткового мистецтва. Головним джерелом формування колекції ікон музею стало зібрання стародавнього живопису Богдана і Варвари Ханенків, відомих київських меценатів і колекціонерів, які на рубежі XIX—XX ст. зібрали підбірку іконопису.

Це була надзвичайно цікава та корисна екскурсія! Різні види мистецтва завжди розвивалися паралельно, впливаючи одне на одного. Музика і живопис тісно пов’язані між собою, отже, музикантам – академістам екскурсія музеєм і можливість доторкнутися до унікального мистецтва живопису стала надзвичайною практикою у формуванні мистецьких смаків і вражень, а також у їх використанні під час безпосередньої виконавської діяльності.

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач