​​​​

JAZZ-Майстер-клас

В гостях у студентів Факультету музичного мистецтва КНУКіМ і на запрошення відомого українського джазового бас-гітариста Ігоря Закуса побували неперевершені джазові музиканти: Наталія Лебедєва (клавіші) і Лаура Марті (вокал).

Музика джазової піаністки Наталії Лебедєвої та унікальної вокалісти Лаури Марті іноді проста і доступна, іноді складна та непередбачувана, але завжди дуже чесна. Лебедєва – відмінний аранжувальник, композитор і бенд-лідер. Вона викладає музику в Київському інституті ім. Глієра і є директором Міжнародного дитячого джазового фестивалю «О’Кешкин Джаз». Лаура – українська вокаліста з азербайджанським корінням, закохана у джаз, також викладає музику в Київський школі джазового мистецтва.

Наталія і Лаура – це талант, яскравість музичного стилю, внутрішня відкритість, вміння імпровізувати, вони переконані, що музиканти повинні нести добро та сіяти хорошу енергію. А також грати і співати свій джаз: джаз не може бути американським в Україні, він повинен знайти своє обличчя і розвиватися на культурному ґрунті, народній традиції, звернутися до національних коренів.

Майстер-клас джазисток був побудований, як діалог, гості охоче йшли на спілкування, ділилися секретами своєї майстерності, відчуттям музики, певними життєвими і професійними переконаннями. Лаура, наприклад, показала багато унікальних вправ для розігрівання вокального апарату, які із задоволенням взяли на опрацювання учасники зустрічі.

«Джазова музика – це обмін живою енергією. Ти бачиш, як людина на твоїх очах імпровізує, створює сюжет, розповідає. Це нормально. Публіка повинна спостерігати цей процес. Джазова музика існує заради цього несподіваного ходу», – ці слова Лаури Марті стали лейтмотивом зустрічі.

А Наталія додала: «Потрібно бути чесним в музиці. Музикант по-своєму відображає життя, навколишнє перебування, рефлексує з її приводу, відторгає її або приймає. Філософія проста: не можна робити те, що ти не любиш, не можна обманювати нікого. Якщо ти щиро хочеш грати рок – грай рок, не грайся у джаз. Якщо ти хочеш щиро грати блюз – грай блюз, тобто потрібно бути чесним в музиці і шукати себе. І до тебе потягнуться люди».

Звичайно, джазовий майстер-клас не міг не зачепити питання імпровізації і джемів (імпровізаційного музичного спілкування джазменів під час різного роду мистецьких імпрез). «Джем – це спілкування. Імпровізація дає дуже багато для молодих музикантів. Перша стадія – це коли музикант повинен подолати свої комплекси. Виходячи на джем (jam session – музиканти збираються і грають без особливих приготувань і певної угоди), всі комплекси потрібно залишити. Якщо ти сумніваєшся в тому, що ти вмієш грати, то все одно краще виходити. На джемі все можна пробачити. І дуже добре, якщо дорослий музикант коректно допоможе молодому своїм акомпанементом так, щоб той відчув себе більш впевнено. Ось ця сторона джему є дуже важливою у професійному становленні джазової молоді», – розповідала пані Наталія.

Насиченим і надзвичайно цікавим був джазовий майстер-клас! Студентська молодь висловлює вдячність організаторам – заступнику декана ФММ КНУКіМ Тетяні Пістуновій і доценту Кафедри джазу та естрадного співу Ігорю Закусу за можливість спілкування із високим мистецтвом елітної джазової музики України!

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач