​​​​

«Музика – не спортивне змагання, а стан душі»

Зорепад майстер-класів на Факультеті музичного мистецтва КНУКіМ триває. Тож цього разу до студентів-музикантів завітав зірковий випускник ФММ КНУКіМ, сьогодні – соліст Київського Академічного ансамблю української музики «Дніпро» Максим Бережнюк.

Зустріч відбувалася в лабораторії музичного фольклору Кафедри народної художньої творчості та фольклору ФММ КНУКіМ, адже Макс є фольклористом та майстерно володіє понад 100 народними духовими інструментами, а під час навчання у КНУКіМ був активним учасником фольклорного ансамблю «Кралиця» під керівництвом заслуженого працівника культури України, професора Івана Григоровича Сінельнікова.

На зустрічі з Максимом була присутня і його викладач з фаху – заслужена артистка України, професор Раїса Дмитрівна Гусак. Вона й представила аудиторії зіркового гостя. Максим одразу зачарував публіку та захопив безпосередністю, своїми розповідями і демонструванням власної колекції народних духових інструментів, маленьку часточку якої він привіз на майстер-клас.

Тут були інструменти з України, Японії, Китаю, Індії, Німеччини, Швейцарії, Грузії, Вірменії. Незвичні звуки заповнили аудиторію, закривши очі, усі слухали грузинський дудук, уявляючи високі кавказькі гори; карпатській ріг, що використовується в автентичній традиції лише під час поховальних процесій, наче плакав в руках музиканта, а гуцульська дуда («коза») виявилася дуже схожою за звучанням на європейську волинку.

Майстер-клас проходив у формі невимушеного спілкування, глядачі ставили питання, просили потримати в руках інструменти, розпитували про їх історію і особливості побудови. Максим тепло згадував роки навчання у КНУКіМ, участь в концертах «Кралиці», гастрольні подорожі та міжнародні конкурси, лауреатом яких він став, ще будучи студентом. Розповідав також і про свої мистецькі проекти, про співпрацю з різними фольк-рок-гуртами, згадував про своїх однокурсників-фольклористів по КНУКіМ, які сьогодні є досить знаними фахівцями: це Сусанна Карпенко, Ігор Перевертнюк, Аліна Князікевич та ін.

«Музика – не спортивне змагання! Повірте мені, не потрібно доводити комусь, що я кращий, а ти – гірший! Музика – це стан душі, це відданість своєму мистецтву. Працюйте багато, щоденно, будьте фанатами своєї справи, кайфуйте від того, чим ви займаєтеся. Найвища майстерність це, коли вам комфортно від того, що ви граєте, співаєте, коли усе своє серце ви вкладаєте в музичний матеріал. Я бажаю вам усім відбутися та реалізуватися. Розвивайте наше народне музичне мистецтво, підтримуйте один одного і тоді всі ви будете успішними й реалізованими», – зауважив Максим Бережнюк.

Ми пишаємося такими випускниками Факультету музичного мистецтва КНУКіМ, як Максим Бережнюк та надзвичайно вдячні молодому майстру за радість зустрічі і неповторне живе народне мистецтво !

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач