Факультет музичного мистецтва

​​​​

Джаз, рок-н-рол і етніка на тромбоні

На Факультеті музичного мистецтва відбувся майстер-клас відомого українського джазового музиканта, тромбоніста, соліста «РадіоБенду Олександра Фокіна» і співзасновника музичної гурту «Вася Сlab» Олексія Сагітова.

Олексій закінчив Херсонське училище по класу тромбона (викл. В.В. Шаповаленко). Далі – Донецьку консерваторію ім. С. Прокоф’єва, де опановував одночасно джазовий і класичний напрямах. Із 2004 року працює солістом Київського Радіобенду під керуванням О. Фокіна, брав участь у концертах Е. Морієнтала, Е. Джергу, у спільному польсько-українському проекті, присвяченому пам’яті Дюка Еллінгтона. Сьогодні майстер багато концертує у різних країнах світу.

Про все це майстер розповів на своїй зустрічі із студентами і викладачами Кафедри джазу та естрадного співу Факультету музичного мистецтва КНУКіМ.

«Граємо українську музику із татарськими, єврейськими, російськими нотками рок-н-рольного стилю, з ліричним глибоким наповненням», – розпочав свою розповідь про мистецькі стилі гри на тромбоні Олексій Сагітов. – «Ставимо перед собою завдання донести наші думки у вигляді якісної української музики до слухача. У гурті поєдналися три різні настрої, три відмінні смаки, три національності. Тому музика є насиченою різною стильовою гамою.

«Вася Сlab» – це бардівський рок-н-рол, народний блюз, суміш панку, шансону і фольку. Завдячуючи мультинаціональному складу гурту (українці, росіяни, євреї, кримські і казахські татари), різній крові в кожній нотці відчувається шалений драйв, котрий передається слухачам. У цьому оригінальність нашої музики. Кожен знайде у «Вася Сlab» те, що органічно поєднується з його душею. Виходить так, що ми можемо підібрати музичний ключ до кожного слухача».

Шалений драйв панував в аудиторії з початку майстер-класу і до його закінчення. Півтори години музичного спілкування пролетіли, як одна мить, тож присутні не встигли вдосталь насолодитися надзвичайно майстерною і технічною грою виконавця. Разом із ним в майстер-класі брали участь неповторні українські джазові музиканти – професіонали: Антон Бурико (труба), Олексій Долганов (туба), Роман Яковчук і Андрій Варламов (ударні), Дмитро Герасимов (кларнет), Ігор Сідаш (клавіші).

Можливістю безкоштовно поспілкуватися і перейняти ази майстерності від музикантів-суперпрофесіоналів скористалося багато студентів, а Олексій Нестеренко (бас-гітара) і Михайло Кисельов (банджо) навіть заграли кілька творів разом із гостями.

Музика звучала унікальна і різна, різними були й техніки звуковидобування на інструментах, що їх демонстрували гості. А коли Олексій заграв на тромбоні етнічну турецьку композицію, усі зрозуміли, що зовсім не знали, які унікальні можливості має цей інструмент.

Творча молодь факультету безмежно вдячна заступнику декана і куратору групи Тетяні Пістуновій за надзвичайну можливість зустрічі із музикантами-інструменталістами найвищого ґатунку і чекає на нові музичні майстер-класи.

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач
Консультує: Дорофєєва Вероніка Юріївна, тел. (068) 776-07-08

✔  керівник народного хору, диригент, артист хору, соліст-вокаліст, викладач
Консультує: Скопцова Олена Михайлівна, тел. (067) 920-65-74

✔  керівник фольклорного ансамблю, артист ансамблю, викладач
Консультує:
Сінельнікова Валентина Володимирівна, тел. (098) 398-20-30

✔  керівник академічного хору, диригент, артист хору, соліст-вокаліст, викладач​
Консультує: Кречко Наталія Михайлівна, тел. (067) 279-73-74