​​​​

Музика, в якій вільно себе почуваєш...

На запрошення Факультету музичного мистецтва КНУКіМ для налагодження культурних зв’язків до нашого вишу завітали гості з Німеччини – Фолкер Калиш, доктор мистецтвознавства, доктор соціології, професор, проректор з наукової роботи та Ігор Розов, науковий співробітник Інституту музикознавства Академії музики ім. Роберта Шумана (Дюссельдорф).

Кілька днів перебування шановних німецьких музикантів – фахівців промайнули, як один: студенти і викладачі факультету музичного мистецтва долучилися до відкритих лекцій пана Фолкера з питань мистецької освіти в Німеччині, європейських концепцій музичного навчання, фахової підготовки бакалаврів і магістрів – музикантів у Дюссельдорфі.

Останній день перебування поважних гостей в КНУКіМ пройшов плідно і творчо: професор Фолкер Калиш і Ігор Розов із задоволенням відвідали репетиції творчих колективів факультету музичного мистецтва – джаз-бенду КНУКіМ, фольклорних ансамблів «Кралиця» і «Многая лєта», українського народного хору імені Станіслава Павлюченка і академічного хору «ANIMA».

Німецькі гості із задоволенням спостерігали за репетиційним процесом знаних кнукімівських колективів, спілкувалися із студентами, обмінювалися фаховими думками із керівниками творчих напрямів – відомим українським джазовим музикантом Григорієм Постоєм, фольклористами – Ганною Коропніченко і заслуженим працівником культури України Іваном сінельніковим, хоровими диригентами – заслуженою артисткою України Наталією Кречко і кандидатом мистецтвознавства Оленою Скопцовою. У мандрівці світом музики в КНУКіМ гостей супроводжували заступники декана ФММ професор Тетяна Пістунова і кандидат мистецтвознавства Вероніка Дорофєєва.

Пана Фолкера Калиша цікавило все: джазових музикантів він попросив зіграти модернову музику і джазові стандарти, кнукімівські хори продемонстрували гостю вокальні можливості своїх учасників в народній і академічній манері; фольклористи КНУКіМ розповіли гостям про дослідження і вивчення народної духовної традиції України, а також занурили усіх у весільний обрядовий фольклор, запросили пана Фолкера до українського народного танцю «Гречаники» і розповіли про традиційну українську вишивку.

«Ви надзвичайні музиканти!», - зауважив у своїй фінальній розмові із кнукімівцями професор Фолкер Калиш. – «У вашій музиці відчуваєш себе вільно! Я впевнений: це не демонстрування – як правильно чи неправильно грати або співати; я відчуваю ваше художньо-національне ставлення до улюбленої справи – музики! Ви відчуваєте свою музику серцем і пропускаєте її через свою душу, а не просто опановуєте технічні особливості! Вам віриш, і я впевнений – мій приїзд в КНУКіМ – не останній!».

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач