Факультет музичного мистецтва

​​​​

Українські співи в сонячній Італії

Нещодавно учасники ансамблю духовної та фольклорної музики «Многая лєта» (керівник старший викладач Ганна Коропніченко) взяли участь у ХХІV міжнародному вокально-хоровому фестивалі «Advent», що проходив у столиці Італії – Римі.

Різдвяний фестиваль зібрав колективи з різних куточків планети: Хорватії, Швеції, Росії, далекого Сенегалу і, звісно, Італії. Наш колектив представляв на фестивалі Україну.

Відкриття фестивалю-конкурсу відбувалось у Пантеоні – старовинному храмі Рима на честь Усіх Святих. Цей храм є історичною пам’яткою (близько 126 р. до н. е.). Над олтарем знаходиться образ Матері Божої, за переданням, написаний самим Апостолом Лукою. В храмі похований Рафаель та багато інших відомих людей.

На відкритті виступали лише хори з духовними творами. Нам випала честь виступати у такому чудовому храмі разом з іншими хорами! У Пантеоні ми виконали декілька творів з нашої духовної програми.

 В цей же вечір два учасники нашого ансамблю – Ольга Вакуліч (V курс) та Олег Гавдьо (IV курс) взяли участь у конкурсі солістів у номінації «народний вокал». Конкурсні прослуховування проходили в Академії сакральної музики. Наступного дня з конкурсною програмою виступив весь ансамбль. Ми презентували нашу фольклорну програму – різножанрові твори з різних куточків України! Було дуже приємно співати справжні, автентичні пісні наших бабусь так далеко від України! Навіть якась гордість з’явилася – начебто «бабусі співали нашими вустами»! Виступ колективу і наших солістів глядацький зал зустрів бурхливими оплесками! 

Високоповажне журі високо оцінило наші виступи (на конкурсному прослуховуванні хорів був присутнім головний регент Ватикану), адже на церемонії нагородження ми отримали три золоті нагороди! Звісно, ми були надзвичайно задоволені!!! 

На фестивалі нас вразили своїм високим професіоналізмом колективи з Хорватії, Італії та Росії (хор хлопчиків з Іркутську). Були дуже цікаві аматорські колективи з різних регіонів Італії, котрі показували свої фольклорні танці й пісні. За твердженням керівника фестивалю Давіде Реччя: «Музика здатна об’єднати різні народи, культури, традиції». Що і продемонстрував фестиваль «Адвент»!

Прекрасна Італія прийняла нас дуже тепло! За кілька днів ми познайомилися з давньою архітектурою Риму, відвідали багато святих місць! Дорогою додому ми завітали в одне з найкрасивіших міст світу – сонячну Венецію. Потрапили до Храму Святого Марка та інших визначних пам'яток!

Щасливі і натхненні «многолєтовці» повернулися до рідного Києва з бажанням готуватися до нових програм і конкурсів задля популяризації української співочої традиції світом!

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач
Консультує: Дорофєєва Вероніка Юріївна, тел. (068) 776-07-08

✔  керівник народного хору, диригент, артист хору, соліст-вокаліст, викладач
Консультує: Скопцова Олена Михайлівна, тел. (067) 920-65-74

✔  керівник фольклорного ансамблю, артист ансамблю, викладач
Консультує:
Сінельнікова Валентина Володимирівна, тел. (098) 398-20-30

✔  керівник академічного хору, диригент, артист хору, соліст-вокаліст, викладач​
Консультує: Кречко Наталія Михайлівна, тел. (067) 279-73-74