​​​​

Майстер-клас від зіркового випускника КНУКіМ

Максим Бережнюк – український музикант-віртуоз, фольклорист, виконавець на традиційних духових інструментах, вокаліст, співзасновник і лідер гурту «The Doox», учасник гурту стародавньої музики «Хорея Козацька» та ансамблю іспанської стародавньої музики «Тараб Андалусі». А ще він зірковий випускник КНУКіМ: у 2010 р. Максим Бережнюк закінчив факультет музичного мистецтва за спеціальністю «Музичний фольклор»(клас професора Раїси Гусак з традиційних українських народних духових інструментів, а традиційний спів вивчав у класі Івана Сінельнікова в ансамблі «Кралиця».

Максим Бережнюк віртуозно володіє грою на традиційних духових інструментах України та світу, яких опанував близько 110 видів. Колекція музиканта налічує понад 100 відомих і рідкісних народних духових інструментів: сопілка, окарина, телинка, пан-флейта, дримба, кавал, флояра, ріжок, дуда (українська волинка), вірменський дудук тощо. Невеличку частину цього музичного різноманітття Максим продемонстрував на своєму майстер-класі, адже час зустрічі був обмеженим: артист відвідав КНУКіМ у час між двома своїми сольними святковими концертами, що цього дня давав у військових шпиталях м. Києва. Творче спілкування було насиченим і цікавим: Максим розповів про свій творчий шлях, який розпочинався із традиційної музики Карпат і Волині, завдяки збереженню і відтворенню якої, музикант отримав чимало популярності на сучасні українській фольк-сцені.

Із перших вагомих і різноманітних досягнень зіркового кнукімівця назвемо його діяльність як соліста Київського академічного ансамблю української музики «Дніпро», участь у етно-рок гурті «Камо Грядеши», в альтернативному фольк-рок гурті «Merva», у фольклорному ансамблі «Кросна», також співпрацю із «SkyTrix» і інструментальним колективом «Веселі Вуйки». Також, він співпрацював із гуртами «Ляпіс Трубєцкой», ТНМК, «ВВ», «Ле Гранд Оркестр» Олега Скрипки, «Баламути», з репером Ярмаком і співчаками Ілларією і Тонєю Матвієнко.

Також Максим брав участь у проекті «Візерунчасті пісні» із Сусанною Карпенко та Сергієм Охримчуком. Грав у творчих дуетах із бандуристом Ярославом Джусем і піаністом Максимом Шоренковим. Музикант неодноразово був лауреатом Всеукраїнських і Міжнародних фестивалів. Як сольний виконавець відвідав безліч міст України та світу. Серед них: Литва, Чехія, Франція, Німеччина, Болгарія, Канада, Швеція, Росія, Польща тощо.

А ще Максим захопив публіку своєю безпосередністю, відкритістю і фаховістю: розпочавши зустріч із традиційного українського засівання (адже ще йдуть зимові свята) і побажавши усім добробуту і успіхів, потім Максим багато грав і розповідав про колекцію своїх інструментів. Його майстерна гра на найрізноманітніших традиційних інструментах вразила усіх! А наприкінці зустрічі Максим ще й заспівав: разом із Іваном Григоровичем Сінельніковим подарував усім присутнім на майстер-класі старовинну українську колядку.

Саме такі зустрічі і спілкування із зірковими випускниками КНУКіМ під час ознайомчої, навчальної і виробничої практики дають можливість майбутнім музикантам активізуватися у вдосконаленні майстерності, вкотре пересвідчитися у фаховості музичної підготовки в КНУКіМ і повірити у власні сили і талант!

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач